INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SAINT ETIENNE

VIDEO Bănel trage din greu să redevină titular » Pasă decisivă în ultimul amical al lui Saint Etienne

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 iulie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 21 iulie 2013 10:01

Bănel Nicoliţă încearcă să îşi recîştige locul de titular la Saint Etienne, după ce sezonul trecut a evoluat în numai 3 partide din cauza accidentărilor.

Mijlocaşul de 28 de ani a arătat că este în formă la ultimul amical al "verzilor", cînd a reuşit să îi ofere lui Brandao o pasă perfectă de gol. Saint Etienne a remizat ieri cu Gil Vicente, scor 2-2, într-un meci pe care Nicoliţă l-a început ca titular.

Portughezii au deschis scorul în minutul 11 prin Vilela, după ce Bănel ratase o ocazie uriaşă în debutul meciului, cînd şutul său n-a prins cadrul porţii. Saint Etienne a întors însă meciul în mai puţin de 10 minute, Corgnet şi Brandao, din pasa românului, aducîndu-i pe francezi în avantaj.

Scorul final a fost stabilit încă de la pauză, cînd Clerc şi-a trimis balonul în proprie poartă.