INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Bogdan Stancu, erou în Turcia! Gol și pasă de gol contra liderului în 2 minute » Echipa sa a pierdut dramatic victoria

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 decembrie 2019 16:05

Atacantul Bogdan Stancu, 32 de ani, a fost eroul lui Genclerbirligi în egalul cu liderul Sivasspor, 2-2.

Sivassposr a condus cu 1-0 la pauză, dar Bogdan Stancu a avut un start de repriză fulminant. A marcat un gol în minutul 56 și a dat o pasă de gol în minutul 58, pentru golul lui Ayite.

În minutul 56, Stancu a fost omul potrivit la locul potrivit. Românul a marcat din trei metri, din fața porții goale, după pasa lui Yilmaz. Două minute mai târziu, Stancu a driblat un jucător, iar mingea a ajuns la Ayite, care a marcat cu un șut de la 11 metri. Sivasspor a salvat un punct dramatic, după ce Yatabare a marcat în minutul 90+6.

Vezi AICI VIDEO

Bogdan Stancu este în continuare golgeterul primei ligi din Turcia, având 11 goluri și 3 pase de gol.

Primele 10 clasate din Turcia

Vezi și:

VIDEO+FOTO Ionuț Radu, „ciuruit” pe Meazza! N-a rezistat bombardamentului decât jumătate de oră

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!