INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI

VIDEO Bogdan Stancu nu iartă: Orduspor urcă datorită altui gol al românului

Bogdan Stancu celebrează după ce a înscris în poarta Antalyei

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 februarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 12 februarie 2012 16:06

Bogdan Stancu continuă să entuziasmeze în tricoul lui Orduspor. După trei goluri consecutive şi o scurtă pauză luată etapa precedentă, 0-0 la Bursa, atacantul român şi-a reluat seria realizărilor în partida de pe teren propriu cu Antalyaspor.

Vezi mai jos un video cu meciul Orduspor - Antalya 3-2.

După ce Hasan Kabze deschisese scorul, ex-stelistul a majorat avantajul gazdelor în minutul 17, cu o execuţie plasată peste portar la centrarea din stînga trimisă de Culio (ex-CFR Cluj). A fost a 9-a lui reuşită pentru Orduspor, unde este împrumutat în actuala stagiune de către Galatasaray. În minutul 72, antrenorul Hector Cuper l-a schimbat cu Ozmert. Autor a două pase decisive, Culio a evoluat întreaga partidă.

Avînd 3-0 la pauză, Orduspor s-a impus finalmente cu 3-2 şi am urcat pe locul 8 în Superlig.