INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPARTA PRAGA - BRNO 1-1

VIDEO Bogdan Vătăjelu le-a luat fața lui Florin Niță și Nicolae Stanciu în ultimul meci al Spartei Praga

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 martie 2018 16:53

Sparta Praga a făcut încă un pas greșit în cursa spre Liga Campionilor, 1-1, contra celor de la Brno.

Nicolae Stanciu și Florin Niță au fost integraliști pentru Sparta Praga, însă cel care a impresionat a fost Bogdan Vătăjelu. Intrat în minutul 57, fostul jucător al Craiovei, a oferit o centrare impecabilă la golul egalizator marcat de Ondrej Zahustel.

Cu toate că Brno a evoluat mai bine de 20 de minute în 10 oameni, Sparta nu a găsit calea spre gol. Mai mult, Niță a intervenit salvator în minutul 90 în situație de 1 la 1 cu Konstantin Bazelyuk.

Stanciu și compania au rămas minute înmărmuriți clipe bune după terminarea partidei, în fluierăturilor propriilor fani.

Sparta a rămas pe poziția a 5-a, la 5 puncte de poziția secundă, care ar asigura prezența în preliminariile Ligii Campionilor.

Sparta Praga - Brno 1-1
Au marcat: Zahustel 61 / Jubar 50 - VIDEO