STRANIERI  ·  LOKOMOTIV PLOVDIV - LUDOGOREȚ

VIDEO Claudiu Keșeru, gol pentru Ludogoreț în victoria din deplasare cu Plovdiv

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 noiembrie 2017 19:13

Claudiu Keșeru a reușit să înscrie un nou gol pentru Ludogoreț în partida câștigată în deplasare pe terenul lui Lokomotiv Plovdiv, scor 3-0.

Internaționalul român a deschis scorul în minutul 14, iar peste doar 3 minute Marcelinho a făcut 2-0, rezolvând într-o bună măsură partida. Keșeru a fost schimbat în minutul 76 de Joao Paulo.

Acesta din urmă a și stabilit scorul final, în prelungirile partidei, când a înscris golul de 3-0. Ludogoreț are 39 de puncte, cu 4 puncte peste ȚSKA Sofia, care a remizat azi.

Claudiu Keșeru este pe locul 3 în clasamentul golgeterilor din Bulgaria, cu 8 goluri. Brazilienii Karanga (ȚSKA Sofia) și Viana (Botev Plovdiv) îl depășesc pe român. Cei doi au 13, respectiv 9 goluri.

Probleme mari pentru Laura Kovesi la Parchetul European. Ce se întâmplă cu fostul șef DNA