INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

VIDEO Contra, omul momentului în Spania! » Rezultat mare obţinut de român cu Getafe pe Camp Nou! Catalanii, out din lupta la titlu

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 mai 2014 00:00 / Actualizat sambata, 03 mai 2014 19:11

Getafe a obţinut un rezultat mare pe terenul Barcelonei, remizînd azi 2-2. Echipa lui Cosmin Contra a egalat în prelungiri, aceasta fiind prima remiză a catalanilor în acest sezon pe teren propriu.

Vezi VIDEO!

Tata Martino a aliniat cel mai bun "11" şi lucrul acesta părea să se vadă şi pe tabelă. Messi a deschis scorul în minutul 23 cu un şut superb sub bară. Lafita a egalat însă în minutul 37 după o pasă superbă a lui Sarabia, care a surprins toată apărarea gazdelor.

Alexis Sanchez a marcat în minutul 67 pentru catalani, dar acelaşi Lafita a adus un punct important pentru echipa lui Cosmin Contra la ultima fază a meciului. Ciprian Marica a fost suspendat pentru această partidă.

În urma acestui rezultat Getafe a acumulat 36 de puncte şi se află pe locul 16. Trei puncte o despart de zona retrogradabilă. Barcelona e pe 2, cu 85 de puncte, la 3 de Atletico Madrid, care are un meci mai puţin.

Echipele:

Barcelona: Pinto - Alves, Bartra, Mascherano (Fabregas 66), Adriano - Busquets, Xavi (Song 87), Iniesta - Pedro (Tello 91), Messi, Alexis
Antrenor: G. Martino

Getafe: Julio César - Valera, Alexis, Rafa, Escudero - Lacen (Michel 86), Juan Rodríguez - Lafita, Sarabia, Sammir (Mosquera 67) - Colunga (Gavilan 45+2)
Antrenor: C. Contra

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă