INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Cosmin Matei, pe teren în victoria lui Gencler cu Bursaspor » Care e situația lui Bogdan Stancu

Articol de GSP - Publicat luni, 26 decembrie 2016 21:23

Cosmin Matei, mijlocașul turcilor de la Genclerbirligi, a evoluat 28 minute pentru echipa sa în victoria contra lui Bursaspor, scor 3-1.

VIDEO cu rezumatul partidei

Fostul dinamovist a intrat pe teren în minutul 62,  bifând astfel cel de-al șaptelea meci pentru Gencler, pentru care a marcat un gol, în duelul cu Kayserispor din noiembrie.

Bogdan Stancu, celălalt român de la Genclerbirligi, nu a putut fi utilizat, fiind în recuperare după accidentarea suferită la finalul lui noiembrie.

Grație acestei victorii, Genclerbirligi a urcat pe locul opt în clasamentul din Turcia, cu 22 de puncte.