INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Înfrângeri pe linie pentru echipele celor 3 români care au jucat astăzi

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 decembrie 2016 19:16

Iasmin Latovlevici, Valerică Găman și Ioan Hora au fost cei trei români care n-au avut liber de Crăciun și au trebuit să joace pentru echipele lor din campionatul Turciei.

Latovlevici a fost integralist pentru Karabukspor, iar Găman a intrat pe teren în minutul 18, însă echipa lor a fost învinsă pe terenul lui Kayserispor, scor 0-2.

Nici echipa lui Ioan Hora n-a avut prea mult noroc. Konyaspor a pierdut partida din deplasare cu Akhisar Belediyespor, scor 0-1. Hora a intrat pe teren în minutul 76.