INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Dan Petrescu şi Kuban, la al doilea eşec consecutiv: 0-1 cu FC Krasnodar. Traore a ratat un penalty!

Lacina Traore

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 iunie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 19 iunie 2011 13:45

Echipa antrenată de Dan Petrescu, Kuban Krasnodar, a pierdut derby-ul de pe teren propriu cu FC Krasnodar, scor 0-1. Unicul gol al partidei a fost înscris de Nikola Drincici în minutul 66.

Din minutul 56, oaspeţii au evoluat în zece jucători, Nemanja Tubici fiind eliminat. Egalitatea numerică s-a stabilit în minutul 89, atunci cînd Igor Armaş a fost trimis şi el la cabine.

La Kuban au fost titulari românul Dacian Varga şi ivorianul Lacina Traore, în timp ce Gigel Bucur a intrat pe teren în minutul 58. Ivorianul a ratat şi o lovitură de pedeapsă la scorul de 0-0!

După ce etapa trecută a pierdut în faţa ultimei clasate din Rusia, Krylya Sovetov Samara, scor 0-1, Kuban Krasnodar vrea revanşa în faţa concitadinei cu care s-a luptat în liga secundă pentru promovare în sezonul trecut.

Partida s-a disputat în cadrul etapei cu numărul 14 din Rusia. Înaintea rundei, Kuban se afla pe locul 7, cu 21 de puncte, în timp ce FC Krasnodar se situa două poziţii mai jos, cu 17 puncte.