INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Debut trist pentru Szukala la Al Ittihad! Echipa lui Victor Piţurcă, învinsă într-un amical cu o echipă modestă din Emirate

Articol de GSP - Publicat marti, 20 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat marti, 20 ianuarie 2015 19:40

Cu Lukasz Szukala şi Lucian Sînmărtean titulari, Al Ittihad a pierdut al doilea amical al iernii în faţa lui Al Wasl, formaţie aflată abia pe locul 8 în Emiratele Arabe Unite, scor 1-3.

VEZI VIDEO!

Dacă în meciul cîştigat cu Al Jazira a debutat Sînmărtean, azi i-a venit rîndul şi lui Lukasz Szukala să joace în premieră pentru Al Ittihad.

Cei doi au fost titulari în formaţia antrenată de Victor Piţurcă, Sînmărtean părăsind terenul în minutul 70.

Golul lui Al Ittihad a fost marcat în minutul 89 de Al Ghamdi, cînd Al Wasl conducea cu 2-0. Primul meci oficial al lui Al Ittihad din acest an va fi pe 6 februarie, cu Al Fateh.