INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CAMPIONATUL RUSIEI

VIDEO Dinamo Moscova cîştigă după ce a fost condusă cu 1-0 » Dan Petrescu urcă pe podium

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 martie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 30 martie 2014 18:07

Dinamo Moscova a cîştigat partida cu Tom Tomsk, scor 3-1, şi a urcat pe podium în campionatul Rusiei.

Tom Tomsk, echipă unde Gabi Mureşan a fost integralist, a deschis scorul în debutul reprizei secunde prin Rykov, dar elevii lui Dan Petrescu au întors partida în mai puţin de 20 de minute. Kokorin a egalat în minutul 51, Kuranyi a dus pe Dinamo în avantaj în minutul 64, iar Ionov a închis tabela în minutul 88.

După acest succes, Dinamo Moscova a urcat pe locul 3 în campionatul Rusiei, la 5 puncte în spatele liderului Lokomotiv.

Echipa lui Dan Petrescu se deplasează la Anji în etapa următoare, ultima clasată din Rusia.