INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Execuţia lui Gabriel Torje a salvat Konyaspor de la o nouă ruşine

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 03 ianuarie 2015 18:47

După ce a suferit o umilinţă în ultima zi a anului, fiind învinsă în Cupa Turciei de o echipă din al cincilea eşalon, Konyaspor a fost astăzi aproape de o nouă ruşine în faţa lui Rizespor, însă Torje a fost magistral în egalul, 1-1.

Gabriel Torje a fost coautorul golului echipei sale, deşi a început partida din postura de rezervă şi a fost introdus pe teren în minutul 62 în locul lui Camdali. 15 minute i-au trebuit românului pentru a se face remarcat.

Fostul mijlocaş al lui Dinamo a intrat în careu de unde a şutat puternic, însă mingea s-a dus în bara transversală, după care a ajuns la Campos, acesta învingîndu-l pe Kirintili şi egalînd situaţia pe tabela de marcaj.

Ciprian Marica n-a fost inclus în lot, el fiind în perioada de recuperare după accidentarea suferită în urmă cu trei luni.

16 este poziţia pe care se află Rizespor în campionatul din Turcia, în timp ce Konyaspor ocupă locul 12