INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANDERLECHT - WAREGEM 4-2

VIDEO + FOTO Chipciu a înscris în victoria lui Anderlecht! » Ce s-a întâmplat cu Stanciu

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 februarie 2017 17:20

Anderlecht s-a impus pe teren propriu, 4-2 cu Zulte Waregem, şi se menţine pe locul 2, cu 52 de puncte după 26 de partide.

Anderlecht - Waregem 4-2
Au marcat:
Hanni 22, Bruno 42, Tielemans 46, Chipciu 90+3 / Leye 2, 53 pen.
VIDEO

Alex Chipciu a fost integralist şi a primit cartonaşul galben în minutul 30. Românul a avut o evoluţie foarte bună şi a creat pericol constant la poarta adversă. În minutul 90+3, după o gafă a portarului advers, mijlocaşul român a marcat ultimul gol al meciului, cu un şut de la 6 metri.

Revenirea lui Hanni de la Cupa Africii l-a trimis pe bancă pe Nicolae Stanciu, care nu a fost introdus deloc pe teren de antrenorul Weiler.

Pentru Anderlecht au marcat Hanni, Bruno şi Tielemans, iar pentru Waregem a punctat Leye, care a reuşit o dublă.

Echipa de start a lui Anderlecht: Boeckx - Appiah, Kara, Nuytinck, Obradovici - Tielemans, Dendoncker, Hanni, Chipciu - Bruno, Teodorczyk