INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Gicu Grozav a marcat din nou pentru Terek » Românul a sărbătorit reușita cu salturi à la Klose

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 august 2016 18:29

Terek Groznîi a câștigat pe terenul ultimei clasate Ufa, scor 3-1, după ce Gicu Grozav a fost cel care a închis tabela.

Decarul român a marcat în minutul 89, după ce a profitat de o eroare în apărarea adversă, a driblat portarul și a trimis mingea în poartă. Grozav a sărbătorit reușita cu două tumbe care au făcut deliciul spectatorilor prezenți.

Gicu Grozav a ajuns la două goluri în acest sezon, după ce a marcat unicul gol în victoria din prima etapă cu Krylya Sovetov.

Gabriel Torje, celălalt român din tabăra lui Terek, a fost doar rezervă și n-a jucat deloc. Kehinde Fatai, fostul jucător al Farului și al Astrei, a marcat golul de onoare pentru Ufa, în minutul 75.