INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Gol pentru Budescu în meciul lui Al Shabab, dar echipa lui Șumudică n-a mai câștigat de 3 etape

Articol de GSP - Publicat joi, 29 noiembrie 2018 18:34

Constantin Budescu a trecut peste accidentările care i-au dat mari bătăi de cap în ultima vreme. Azi a reușit să înscrie pentru Al Shabab în partida cu Al Ettifaq, scor 2-2.

Fostul mijlocaș al FCSB a punctat în minutul 36 al partidei din runda a 11-a din campionatul Arabiei Saudite, când oaspeții aveau 1-0.

Formația antrenată de Marius Șumudică a mai primit însă o lovitură cu 3 minute înainte de pauză, când Hassan Al Habib a punctat din nou pentru oaspeți.

Echipa românului a avut din nou puterea de a egala, în minutul 64, prin Al Kabi, însă a terminat la egalitate acest joc, scor 2-2.

Fără victorie de 3 meciuri, perioadă în care a obținut doar două puncte, Al Shabab a ajuns la 17 puncte și e pe locul 5, poate fi însă depășită de Al Taawon până la finalul acestei runde. Al Hilal e lider, cu 28 de puncte.