INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RANGERS - LIVINGSTON 1-0

VIDEO Ianis Hagi, lăudat după încă un meci în care a fost decisiv: „A avut multe sclipiri” + ce a făcut după ce a lovit un fan cu mingea

Articol de - Publicat luni, 17 februarie 2020 12:37

Rangers a câștigat meciul cu Livingston, 1-0, iar mijlocașul Ianis Hagi (21 de ani) a pasat decisiv la reușita semnată de Scott Arfield.

Mijlocașul român a jucat 85 de minute și a avut o prestație impresionantă! Pe lângă pasă de gol din minutul 59, Ianis a creat mai multe faze importante și a continuat forma bună arătată de la venirea în Scoția. Până acum, în primele patru meciuri în campionatul Scoției, Ianis a fost decisiv de două ori la Glasgow Rangers, de fiecare dată pe „Ibrox Park”. A marcat golul victoriei la 2-1 cu Hibernian și, week-end-ul trecut, i-a oferit un assist lui Arfield la 1-0 cu Livingston. Șase puncte câștigate de albaștri și datorită lui Hagi

„Hagi a avut multe sclipiri ale talentului său indubitabil și a lăsat mereu senzația că va realiza ceva. Inteligență extraordinară la pasa de gol pentru Arfield"
Rangers News, site de știri dedicat echipei din Glasgow

7,5a fost nota primită de Ianis Hagi în Glasgow Evening Times pentru meciul cu Livingston (doar Arfield, autorul golului, a primit mai mult: 8); Daily Record și The Scottish Sun i-au dat 7

VIDEO » Rezumatul meciului Rangers - Livingston 1-0

Gestul lui Ianis Hagi

Un fan al lui Rangers a povestit pe Twitter un episod petrecut înaintea partidei cu Livingston. La încălzire, Hagi a șutat o dată peste poartă și mingea a lovit un fan aflat în acea peluză. Imediat, jucătorul gazdelor s-a dus să vadă ce i s-a întâmplat suporterului. Și nu a plecat până când nu a fost sigur că totul e bine pentru el

340 de minutea jucat șeptarul albastru în primele cinci partide la Rangers; în cele patru jocuri ca titular are o medie de 81,7 minute pe meci

Vezi și:

VIDEO Înfiorător: un coleg al lui Ianis Hagi își putea pierde ochiul stâng într-un accident terifiant! Ce a făcut românul

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!