INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  VALENCIENNES

VIDEO Încă un gol pentru Valenciennes » Chiţu a punctat şi în amicalul cu Caen

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 iulie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 21 iulie 2013 12:46

Aurelian Chiţu se descurcă excelent la Valenccienes, echipă pentru care a reuşit să marcheze deja al doilea gol în perioada de pregătire.

Mijlocaşul de 22 de ani a stabilit scorul final în amicalul de ieri cu Caen, 2-2, după ce reuşise să marcheze în urmă cu o săptămînă şi împotriva belgienilor de la Zulte Waregem, 1-1.

Click aici pentru VIDEO!

Caen a deschis scorul în minutul 12 prin Autret, însă egalitatea s-a restabilit după numai patru minute. Melikson a transformat fără emoţii un penalty, însă faza s-a mutat în celălalt careu 20 de minute mai tîrziu, cînd Rothen a înscris şi el dintr-o lovitură de pedeapsă.

Valenciennes a reuşit să egaleze din nou în minutul 69, cînd Chiţu a restabilit egalitatea.

700.000 de euro a primit Viitorul pentru transferul lui Chiţu în Franţa

Sărbătoare la Focșani, dar nu pentru CS Dinamo! Echipa Ministerului de Interne, un nou FAIL în goana după Liga 2! Cunoaștem ultima echipă promovată în liga secundă