INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TOM TOMSK - ZENIT 0-2

VIDEO Lucescu revine pe locul 2 în Rusia! Mijlocașul cu care a fost în conflict a fost cel mai bun

Articol de GSP - Publicat luni, 01 mai 2017 16:17

Zenitul lui Mircea Lucescu a profitat de eșecul lui ȚSKA în derby-ul cu liderul Spartak și a revenit pe locul 2, grație victoriei cu 2-0 la Tomsk, pe terenul "lanternei" Tom.

Șatov, mijlocașul cu care antrenorul român a avut recent un conflict aprins, a deschis scorul, în minutul 35, cu un șut de la 13 metri.

Și tot el i-a pasat decisiv cu călcâiul lui Danny la al doilea gol, marcat în minutul 83.

După această victorie, Zenit are acum 52 de puncte, cu două mai multe decât ȚSKA și cu 4 etape rămase de disputat.

Lider este Spartak Moscova, cu 60 de puncte.

Vezi aici golul de 0-1

Vezi aici golul de 0-2

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”