INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

PAOK // VIDEO Momente incredibile la meciul lui Răzvan Lucescu » Adversarii au refuzat să mai joace în prelungiri!

Momentul în care jucătorii de la Panionios n-au vrut să mai înceapă jocul

Articol de - Publicat joi, 28 februarie 2019 10:33

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat dramatic în semifinalele Cupei Greciei, în fața lui Panionios. Deținătoarea trofeului pierduse în deplasare, scor 1-2, dar a reușit să împingă „dubla” în prelungiri, apoi a punctat de două ori în repriza secundă a acestora, câștigând 4-2.

Vieirinha tocmai înscrisese din penalty. Era minutul 119, PAOK conducea cu 4-2 și nimic nu se mai putea întâmpla. Echipa lui Răzvan se calificase în semifinalele Cupei.

Arbitrul grec Skoulas a pus mingea la centru. Aștepta ca Panionios să reia jocul. Dar oaspeții au refuzat. Protestau împotriva deciziei "centralului" de a dicta penalty pentru alb-negri, susținând că apărătorul care atinsese mingea cu mâna nu o făcuse intenționat. Se considerau furați.

După mai multe secunde de uluială, arbitrul a pus capăt partidei.

Vezi și:

VIDEO Răzvan Lucescu s-a calificat DRAMATIC în semifinalele Cupei Greciei » Două goluri marcate de PAOK în minutele 114 și 119!