INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Nicolae Stanciu, pasă de gol în victoria lui Al Ahli din Arabia Saudită

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 martie 2019 18:56

Al Ahli, cu Nicolae Stanciu (25 de ani) integralist, s-a impus în deplasarea de la Al Qadisiya, scor 2-1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 31 prin brazilianul Bismark. Ah Ahli a revenit rapid în joc, după doar 6 minute. Nicolae Stanciu a centrat pentru fundașul brazilian Aderlan Santos. Golul victoriei a fost marcat în al treilea minut de prelungire de sirianul Omar Al Soma, ajuns la 16 goluri în actualul sezon.

Golul marcat de Al Soma la ultima fază

Al Ahli ocupă locul 5, cu 40 de puncte acumulate în 23 de meciuri. Lider e Al Hilal, cu 55. Al Shabab, formația lui Marius Șumudică, Constantin Budescu și Valerică Găman, e pe locul 3, cu 43 de puncte.

Vezi și:

Maradona, așteptat pentru testul ADN: 3 copii din Cuba susțin că sunt ai lui! Gianinna, fiica de 29 de ani, îl atacă: „Faci o echipă de fotbal”