INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA GERMANIEI

VIDEO Probleme pentru Maxim la Mainz! Fanii au înnebunit la finalul meciului: doar un jucător a avut curajul să se apropie de ei

Captura Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 februarie 2018 22:20

Mainz traversează un moment foarte greu, iar fanii nu au mai suportat înfrângerea din deplasare cu Frankfurt, scor 0-3, în Cupa Germaniei.

Vezi AICI VIDEO de la meci!

Cu doar două succese în ultimele 10 meciuri oficiale și abia pe locul 18 în Bundesliga, Mainz are mari probleme și cu fanii, care i-au tras la răspundere pe jucători.

Suporterii i-au chemat pe aceștia pentru a avea un dialog, însă văzând cât de supărați erau fanii, cei mai mulți dintre fotbaliști nu s-au apropiat de gard. Doar Stefan Bell, unul dintre cei mai vechi jucători ai clubului, a avut curaj.

Alexandru Maxim a intrat în a doua repriză la Mainz, în minutul 56, însă nu s-a făcut remarcat în vreun moment.