INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANTWERP - STANDARD LIEGE 2-1

VIDEO Răzvan Marin, pasă de gol în meciul pierdut cu echipa lui Ladislau Boloni

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 aprilie 2019 23:24

Răzvan Marin (21 de ani) e într-o formă de zile mari la Standard Liege, unde a reușit o nouă pase de gol în meciul de azi dintre Antwerp și Standard Liege. Echipa fotbalistului, care din vară va juca pentru Ajax, a pierdut 1-2 în fața trupei antrenate de Ladislau Boloni.

Mijlocașul român a centrat perfect în prelungirile primei reprize pentru golul lui Vanheusden din interiorul careului, care a egalat pe tabelă, după ce Antwerp, prin Mbokani, a deschis scorul în minutul 33. Gazdele au marcat golul de 2-1 în minutul 60 prin Lamkel.

Vezi VIDEO cu pasa lui Răzvan Marin!

Cu 20 de minute înainte de final meciul a fost întrerupt după ce suporterii celor două echipe s-au luat la bătaie în tribune. După câteva minute de întrerupere partida a fost reluată.

Standard Liege nu mai are nicio șansă la titlul de campioană în Belgia, fiind pe locul 4 în play-off, cu 33 de puncte. Antwerp e pe poziția a 3-a, cu 38 de puncte și un meci în plus. Lider e Genk, cu 44 de puncte.

Urmărit de MM Stoica, Darius Olaru așteaptă transferul cel mare la FCSB: „Sper să fac și eu pasul ca Iulian Cristea”