INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FA CUP

VIDEO Revenire de senzaţie a lui Tottenham în meciul din FA Cup cu Burnley de la 0-2 » Vlad Chiricheş evoluţie entuziasmantă încununată cu gol

Articol de GSP - Publicat joi, 15 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat joi, 15 ianuarie 2015 01:10

Burnley şi Tottenham au remizat în primul meci din FA Cup, aşa că echipa calificată în şaisprezecimile de finală s-a decis la rejucare.

Condusă pe propriul teren cu 2-0 după doar 8 minute, Tottenham a revenit incredibil, iar în 40 de minute a întors scorul şi şi-a asigurat calificarea.

Sordell a marcat în minutul 3 pentru oaspeţi, iar Wallace a majorat diferenţa 5 minute mai tîrziu. Paulinho anunţa revenirea gazdelor cu reuşita din minutul 10.

Pînă la pauză avea să fie 2-2 după ce Capoue a marcat în prelungirile primei reprize. Fără greşeală în apărare, Vlad Chiricheş şi-a arătat calităţile ofensive în minutul 49, cînd a făcut 3-2.

Fostul fundaş al Stelei a profitat de o gafă a portarului oaspeţilor şi a reluat în plasă o centrare a lui Paulinho. Scorul final de 4-2 a fost stablit de Danny Rose, care a înscris în minutul 52.

Chiricheş nu a terminat meciul în teren, fiind înlocuit de Pochettino în minutul 80 cu Eric Dier.