INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Sânmărtean a dat un gol de poveste » Pițurcă a pierdut în derby-ul Arabiei Saudite

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 aprilie 2016 09:05

Dacă la echipa națională nu mai strălucește, Lucian Sânmărtean își continuă magia la echipa de club, unde a reușit o superexecuție în ultimul meci.

Al Ittihad, echipa lui Sânmărtean și Victor Pițurcă, a pierdut meciul din deplasare cu Al Ahli, scor 2-4.

Gazdele aveau să conducă după primele 20 de minute cu 2-0 prin golurile lui Fetfatzidis și Al Somah, iar în minutul 55 era deja 3-0, după reușita aceluiași Al Somah.

Sânmărtean a micșorat din diferență în minutul 66 după o execuție de manual dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri. Reușita românului avea doar să-i enerveze pe cei de la Al Ahli care au mai marcat o dată prin Al Mohahwi. În prelungiri, Rivas a stabilit scorul final, 4-2 pentru gazde.

Al Ahli și-a consolidat poziția de lider după această victorie, cu 48 de puncte în 21 de meciuri. Al Ittihad este pe 3, la 8 lungimi diferență de primul loc.