INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Spectacol făcut de echipa lui Victor Pițurcă » Sînmărtean a marcat un gol de generic pentru Al Ittihad

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 februarie 2016 08:43

Al Ittihad, formația lui Victor Pițurcă, a făcut spectacol în prima ligă din Arabia Saudită și a cîștigat cu 6-2 meciul cu Al Raed.

Echipa lui Pițurcă a început în forță meciul, iar după 37 de minute, conducea cu 4-0. Golul de de 2-0 a fost marcat de Lucian Sînmărtean, care, în minutul 26, a executat perfect o lovitură liberă de la 20 de metri. Sînmărtean a contribuit și la golul de 4-0, pasîndu-i perfect lui Al Muwallad.

La pauză scorul a fost 4-1, după ce Pizzeli a redus din diferență. În ultimele patru minute ale meciului s-a marcat de trei ori. Sulley Muntari a înscris în minutul 90, pentru 5-1, Fallatah a dus scorul la 6-1 în minutul 90+2, iar scorul final a fost stabilit de Pizzelli, în minutul 90+4.

După 15 etape, Al Ittihad se află pe locul trei, cu 32 de puncte. Echipa lui Pițurcă este la patru puncte de liderul Al Hilal, care are și un meci în minus.