INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ATALANTA - FIORENTINA 2-3

VIDEO Tătărușanu, martor la un meci nebun între Atalanta și Fiorentina » Portarul român a primit două goluri

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 februarie 2016 19:04

Fiorentina a învins în deplasare Atalanta, 3-2, într-un meci din etapa a 26-a din Serie A. Cele două formații s-au apărat în prima parte a meciului și au intrat la vestiare la egalitate, 0-0.

După pauză, Fiorentina a deschis scorul prin Fernandez, apoi a majorat diferența în minutul 81 prin Tello. Finalul a fost de-a dreptul electrizant.

Atalanta a redus din diferență cu șase minute înainte de final prin Conti, iar "violeții" și-au mai trecut o reușită în cont în minutul 87 prin Kalinic.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Pinilla a mai adus un gol pentru Atalanta în prelungirile partidei și Fiorentina s-a impus cu 3-2. În ultimul minut al jocului, Conti, jucătorul gazdelor, a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Tătărușanu n-a avut nicio vină la vreunul dintre cele două goluri și pe durata meciului a avut câteva intervenții bune.

Fiorentina ocupă locul 3 în Serie A, cu 52 de puncte, la șase lungimi în spatele liderului Juventus, în timp ce Atalanta e pe 13, cu 29 de puncte.