INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KAZAKHSTAN

VIDEO Un nou gol marcat de Dorin Rotariu la Astana » Echipa românului e lider în Kazakhstan

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 aprilie 2019 19:33

Dorin Rotariu (23 de ani) a marcat un gol în victoria lui Astana de pe teren propriu cu Ordabasy, scor 2-1, în campionatul din Kazakhstan.

Românul a fost integralist și a marcat după un sfert de oră cu un șut pe jos de la aproximativ 20 de metri. Oaspeții au egalat în ultimul minut al primei reprize prin Tokhtar Zhangylyshbay. Golul victoriei lui Astana a venit în minutul 66, din gheata lui Martin Tomasov.

Astana merge aproape perfect în campionat, unde e lider cu 16 puncte după 6 etape. Singurul pas greșit a fost egalul cu Kaisar, scor 0-0 din urmă cu 7 zile.

View this post on Instagram

Дорин Ротариудың "Ордабасы" қақпасына соққан голы ⚽️ _ @rotariudorin

A post shared by FC Astana (@fca.astana) on

2 goluri a reușit Dorin Rotariu pentru Astana în 6 meciuri în acest sezon

Florin Andone, criticat dur după umilința lui Brighton! A luat nota 4: „Şi-a irosit şansa”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”