INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Victorie pentru formația lui Pițurcă » Al Ittihad a cîștigat pe terenul celor de la Al Wehda

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 decembrie 2015 10:09

Fără Lucian Sînmărtean, care nu a fost inclus în lot, formația lui Pițurcă a cîștigat meciul cu Al Wehda, scor 2-0.

Al Ittihad a deschis repede scorul, în minutul 13, prin Gelmin Rivas, care a marcat cu un șut de la 12 metri. Scorul final a fost stabilit în minutul 83, prin Al Ghamdi, care a marcat din mijlocul careului, după o acțiune personală.

După 13 etape, Al Ittihad se află pe locul 3, cu 26 de puncte, cu șapte mai puțin decît Al Ahli și Al Hilal.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”