INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR

VIDEO Andrei Coubiș, decisiv pentru AC Milan în Youth League » A primit banderola și a marcat cu Salzburg

Andrei Coubiș
Andrei Coubiș Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat marti, 06 septembrie 2022 18:03 / Actualizat marti, 06 septembrie 2022 18:54

Andrei Coubiș (18 ani), fundașul central al echipei U19 a lui AC Milan, a fost căpitanul „diavolilor” și a marcat singurul gol al italienilor în meciul de Youth League cu Salzburg, terminat la egalitate, scor 1-1.

Youth League, competiție care reprezintă Liga Campionilor pentru echipele de tineret, a avut primele meciuri astăzi. În meciul din deplasare cu Salzburg, Coubiș a fost integralist pentru milanezi a primit banderola și a reușit să înscrie.

23 de goluri în prima seară de Champions League » Mbappe, decisiv în PSG - Juventus + Dinamo Zagreb provoacă marea surpriză
etapa #1

Andrei Coubiș, gol pentru AC Milan în Youth League

Internaționalul U19, care a jucat în toate meciurile României U19 la EURO 2022, a deschis scorul pentru „diavoli” în minutul 10, când a transformat impecabil o lovitură de la 11 metri. Coubiș a trimis în dreapta portarului, mingea a lovit bara și a intrat în poartă. Meciul s-a terminat însă 1-1, după ce Konate a egalat în minutul 66.

În celălalt meci al grupei, s-au întâlnit Dinamo Zagreb și Chelsea, scor 4-2.

În următorul meci din Youth League, AC Milan o va întâlni acasă pe Dinamo Zagreb.

Răzvan Marin, din nou rezervă la Empoli » A pierdut echipa?
ITALIA
Rareș Ilie trăiește visul francez: „Nu mă așteptam să ajung așa repede în Ligue 1”