OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Conducerea Rapidului a anunțat bugetul pentru sezonul următor: „Din punct de vedere financiar, nu este corect”
0
Un nou transfer-promisiune pentru Dinamo
0
Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul » Cum s-a terminat primul amical al verii
0
Andrei Nicolescu a anunțat plecarea titularului din sezonul trecut
3
Știri din fotbal internațional
Fabulos ce a reușit Lionel Messi chiar sub ochii lui Istvan Kovacs
0
Chin cu Panama, dar Thomas Tuchel e sigur: „ Cu atât vom fi mai mari”
0
Programul meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2026 în săptămâna 28 iunie - 5 iulie
0
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Cum e viața de student în străinătate: de la cursuri aplicate la chirii de ...
Libertatea
Val de imagini false după cutremurele din Venezuela. Cum au fost induși în ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Cătălin Cherecheș, eliberat condiționat din complezența unei judecătoare, ...
Libertatea
Dar ai uitat sa adaugi ca pe Dortmund i-a salvat...rivala Bayern!
La Dinamo povestea e muuult mai complicata. Dinamo a fost pe A.TI. inca de la Borcea "citire"...praf in ochi...si astazi, a ajuns pe mana peluzei. Exista o mare diferenta intre peluza Dortmund si Dinamo....una mica...Dortmund a donat dar nu s-a bagat...cam asa....
Respect Adi!! Un comentariu bun de la un stelist !!! Bv...Pentru binele fotbalului romanesc sper ca "minunea"sa se intample desi acum sunt" vremuri grele"
Respect Adi..!! Un comentariu foarte bun de la un stelist !! Bv ..Pentru binele fotbalului romanesc sper ca "minunea "sa se produca , desi "vremurile sunt grele"...
Daca e sa vorbim despre datorii si excluderi, atunci cred ca doua treimi din Liga 1 e in situatia asta si multe echipe chiar intr-o situatie mai rea decat Dinamo. Ca sa nu mai vorbim despre faptul ca in conformitate cu ROAF Art 1 "cluburile sportive de drept public nu pot fi membre ale FRF", ci pot activa doar in campionatele judetene. Or numai in Liga 1 sunt o gramada de echipe de drept public sub acoperire din moment ce sunt finantate indirect si aproape in totalitate din bani publici prin municipalitati sau companii de stat. Desigur ca Dinamo e intr-o situatie grea si nu poate continua mult cu sustinere financiara numai de la suporteri. Insa ramane de vazut ce va fi daca scapa de la retrogradare. Si iarasi e clar ca DDB actioneaza slab la nivel managerial, insa este un moment disperat si nici conducerile anterioare nu au fost mai stralucite daca luam in calcul datoriile lasate si performantele submediocre din ultimul deceniu. Ar fi bine pentru DDB sa faca alegeri si sa actioneze la club prin mandatarea unui management profesionist insa deocamdata nu stiu daca era timp de asa ceva. Mai ales ca sunt inca lupte cu Cortazero care se considera patron desi in cele 3-4 luni de conducere nu a facut decat mari pasive financiare si a reusit sa bage echipa spre faliment.
Sa scapam de la retrogradare!Si sanatosi sa fim,ca ne descurcam!
Stars timp cit noi suporterii suntem linga echipa,Dinamo nu Ba muri NICIODATA si vom renaste din propria cenusa.Suntem suporteriicei mai devotati si Dinamo Ba trai vesnic prin noi,vom face tot ce este in puterea noastra.Suntem 15.000 de suporteri cotizanti si nu ne oprim aici,linga noi vor veni si altii
Cand ai un copil bolnav,nu-l lasi sa moara in ideea ca o sa faci altul.
Cand ai un copil bolnav,nu-l lasi sa moara in ideea ca o sa faci altul sanatos.
Daca echipa dumneavoastra favorita ar fi Dinamo - suporter dinamovist infocat - nu cred ca ati mai avea aceeasi parere. Se vede ca va expuneti parerile intr-un mod degajat neincarcat de nici un sentiment. Probabil pe multi antidinamovisti ar bucura falimentului echipei Dinamo (mai ales pe suporterii "echipei poporului").
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.