Comentarii (149)
mario_rdfe_
mario_rdfe_  •  26 Mai 2024, 01:26

Cifre excelente a avut si Mitrita...despre care ne spui ca nu poate juca pe dreapta, varf sau inter....florinel poate ??! Nu stie toata tara ca florinel joaca un singur post ?! Tu chiar ne scoti din sarite cu articolul tau ! Este o lipsa crunta de respecta la adresa noastra ! Cum te lasa sefii tai sa aberezi in halul asta !? Nea Ovidiu Ioanitoaia stie ce coleg are ? Il certi pe mititelu ca si a spus parerea! Ce articol slab si plin de ura ai scris ! Sper sa fie ultimul tau articol, daca acest ziar se respecta, nu te mai lasa sa scrii ! Nu sunt suporter craiova, nu sunt fan mitrita....sunt doar un cititor caruia ii pare rau ca acest ziar istoric a ajuns pe mana unuia ca tine !

mario_rdfe_
mario_rdfe_  •  26 Mai 2024, 01:16

Daca spuneai ca mitrita nu poate juca ptr ca pe postul lui ii avem pe Mihaila si Dragus, era de inteles....! Dar tu ti ai pus lumea in cap cand l ai numit pe coman, despre care ai spus ca a avut contributie importanta la calificare ! Ce meciuri ai vazut ? Coman nu a facut nimic, a fost in plus, a incurcat...toata lumea astepta sa fie scos ca sa intre Mihaila...sau Dragus,care a avut doua aparitii si a aratat de ce este in stare ! Daca mitrita nu trebuia convocat, atunci nu trebuia nici coman ! Sa fie clarr ! Repet, articol foarte slab...cu multe gauri si chestii ce pot fi contrazise usor ! Am 38 de ani, citesc ziarul asta de cand aveam 10 ani, mergeam la chiosc inainte de scoala sa il cumpar..dar niciodata nu am vazut un ziarist mai slab !

mario_rdfe_
mario_rdfe_  •  26 Mai 2024, 00:59

Inca ceva.....cu ce a pus coman umarul la calificare, cand mai mult a incurcat...datorita lui nu a jucat titular Mihaila, artizanul calificarii ! Apoi ne zice ca florinel are relatii de joc...de parca are un milion de meciuri la echipa nationala, langa acesti coechipieri ! Mai degraba are relatii de joc Mitrita, colegul de banda fiind Bancu..titularul ca fundas stanga, colegi la Craiova ! Nu retin daca l am mai citit pe acest ziarist, e prima oara cand ii vad numele...dar a scris un articol slab tare ! Ori nu este informat, ori nu se pricepe...dar e slab tare !

mario_rdfe_
mario_rdfe_  •  26 Mai 2024, 00:55

Ok, autorul ne ofera niste explicatii logice de ce nu trebuia convocat mitrita ! De acord ! Insa,nu cumva aceleasi explicatii sunt valabile si in cazul coman ? Si ala tot un singur post joaca, iar ca cifre personale nu a fost cu nimic mai bun decat mitrita in sezonul recent incheiat ! Ok, mitrita nu a contribuit la calificare, ptr ca nu a jucat....dar coman nu a contribuit jucand destul..! Mitrita joaca si la echipa de club cu Bancu,care o sa joace titular ca fundas stanga...! Si oricum, pe postul ala avem doi jucatori care sunt mai indreptatiti decat coman la titularizare...Mihaila si Dragus , ultimul a fost folosit in pozitia aia la echipa nationala...nu atacant de careu ! Deci, sa ne explice autorul, daca nu mitrita...de ce coman ?

forumeer
forumeer  •  26 Mai 2024, 00:08

Asta se intampla cand iti pleaca toti corifeii. Ramai cu alde Guță, wannabe engineer (but failed), platit cu 3000 net pe luna :)). Iar rezultatul e vizibil, articole de gradi, ca exprimare, si de clasele primare, privind cunostintele fotbalistice.

lefter_popescu
lefter_popescu  •  26 Mai 2024, 00:00
Postat de blackzet80 pe 25 Mai 2024, 21:31

In primul rand vezi ca sunt 24 de echipe la EuRo nu 32, si stii vorba aia echipa castigatoare nu se schimba, plus Mitrita a facut scandal si s-a certat cu mai multi jucatori si nu isi punea Iordanescu vestiarul in cap ca sa il cheme . Mare jucator a dat goluri cu Botosani, Iasi si Voluntari.

Amice, am greșit numărul echipelor calificate . Aceasta este de 64. Poate nu știi dar în anii 60 -70 grupele de calificare erau grele și se califica doar prima și nu trei ca astăzi. Apoi în 72 , în turneul final au fost doar 4 ( patru echipe) și nu 24-32 sau 64. Apoi s-a urcat la 8 dar din grupe se califica doar prima , nu trei ca astăzi. Pomenesc nr de 3 pt ca în afara noastră și a Elveției se putea califica și Israelul ...adică 3 echipe. Ce ușor este sa te califica astăzi iar noi o baltim de ne ies ochii din cap.

tantitama
tantitama  •  25 Mai 2024, 23:45

Să spui că postul respectiv e ocupat de Mihăilă, e corect. Să spui că e ocupat și de Coman, care la națională e a cincea roată de la căruță, adică fără realizări, înseamnă că ești fcsb-ist, gigist, sau amândouă. :)

tantitama
tantitama  •  25 Mai 2024, 23:45

Să spui că postul respectiv e ocupat de Mihăilă, e corect. Să spui că e ocupat și de Coman, care la națională e a cincea roată de la căruță, adică fără realizări, înseamnă că ești fcsb-ist, gigist, sau amândouă. :)

lefter_popescu
lefter_popescu  •  25 Mai 2024, 23:35
Postat de MaxiP pe 25 Mai 2024, 18:21

E, hai pe bune, gandesc marunt. Pai uite informatia obiectiva: Mitrita la PAOK are 15 meciuri jucate in campionat in sezonul regulat (o perioada e adevarat, a fost accidentat). Din cele 15 prezente, in 8 a intrat de pe banca. In play-off are 9 prezente, introdus pe teren de 3 ori de pe banca. In Conference League, din 10 meciuri, a intrat de 4 ori de pe banca. Bun, adevarat, eu mi-l aminteam la un moment dat uitat deseori pe banca, in fine, nu era chiar rezerva permanenta, totusi nici titular incontestabil clar nu era. Ce legatura are ca era imprumutat? Legat de retrogradarea in liga a 3-a valorica in Nations League, asa, pe cine intereseaza? Si englezii au retrogradat, intre o finala de Campionat European si un sfert de finala de Mondial. Calificarea la un turneu final e clar prioritara Nations League. Nu sunt fan Iordanescu, consider ca nu e nici pe departe cel mai bun selectioner, dar asta cu retrogradarea din Nations League e fix nimic. Da, pot contesta faptul ca atunci cand s-a "negociat" cu Boloni, i s-au pus ca si conditie rezultatele din Nations League, ceea ce nu s-a mai respectat cu Edi. Desi ramasese motivul pentru care nu fusese numit Boloni. Aia da, am spus tot timpul, a fost penibil. Ca atitudine, e corect, nu demiti antrenorul pentru rezultatele dintr-o competitie amicala, numai ca sa nu faci asta dupa ce asta fusese pretextul sa nu aduci un antrenor mult mai experimentat, arata urat.

Amice, vezi cum ti-am dat jos voalul de pe ochi ? Însă n,am reușit sa te fac sa " vezi" ca E. Iordănescu în grupa a IV-a valorica ne-a retrogradat și nu în a III- a. În rest îți doresc mult succes în procesul de producție...

ultrasStiinta
ultrasStiinta  •  25 Mai 2024, 23:12
Postat de blackzet80 pe 25 Mai 2024, 21:31

In primul rand vezi ca sunt 24 de echipe la EuRo nu 32, si stii vorba aia echipa castigatoare nu se schimba, plus Mitrita a facut scandal si s-a certat cu mai multi jucatori si nu isi punea Iordanescu vestiarul in cap ca sa il cheme . Mare jucator a dat goluri cu Botosani, Iasi si Voluntari.

Mortul nu știe ca e mort! Prostul nu știe ca e prost! Asta spune o vorbă românească! Pe acolo ești și tu!

  • 1
  • •••
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • •••
  • 15
Comentează