Alte știri din fotbal
Karamoko #6! Atacantul lui Dinamo a spart gheața pe Arena Națională
0
Daniel Pancu a anunțat un transfer după victoria cu Oțelul: „Probabil că vine mâine”
0
Dinamo - U Cluj » Dominare totală și în repriza secundă! VIDEO cu golul
7
Daniel Pancu își „înțeapă” predecesorii de la CFR Cluj, apoi face o promisiune: „Nu sunt obișnuit să tremur”
1
Știri din fotbal internațional
Real Sociedad - Barcelona, atracția etapei #20 din La Liga
0
Ionuț Radu, victorie categorică în fața echipei lui Andrei Rațiu » Cum s-a descurcat portarul român
0
Pe placul liderului Arsenal! Everton a dat lovitura și a pus capăt seriei de victorii a lui Aston Villa
0
5 goluri și răsturnare de scor în Alanyaspor - Fenerbahce! De ce nu a jucat Ianis Hagi
2
Lifestyle
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
1
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
6
Audi a scos pe circuit noul monopost cu care debutează în Formula 1 » Primele imagini oficiale
1
Un polițist de la IPJ Constanța a făcut controale, dar a primit 5.000 euro ...
Libertatea
Kremlinul destituie un general considerat cândva de încredere. Ce i se ...
Adevărul
„Rețeaua Nigeria” » Jucători păcăliți sau legați cu clauze aberante de un ...
GSP SPECIAL
Documente secrete: Spionajul american a monitorizat în secret Groenlanda și ...
Libertatea
Pai "vedetele" lu' jiji,a umilit "vedetele" pentru care plângeți voi.Cum naiba facem,care sunt mai buni până la urmă?
Amice, Iordănescu jr ne -a retrogradat în grupa a IV-a valorica. Ai uitat , nu ? FRF după retrogradare ca amăgire ni l-a dat pe la nas pe Boloni pe care nu - l dorea. Asa ca i-a prelungit contractul lui Edi pt ca ei sa aibă un nou " sejur" liniștit. Apoi , cu mare bulan, a prins cea mai ușoară grupa în care ne-a tarat în genunchi . De calificat , ne -a calificat regulamentul , Mihaila și Moldovan . Regulamentul pt ca , după retrogradarea în grupa a IV-a valorica , ar fi fost de rasul curcilor sa nu prinzi unul din cele 32 de locuri de la Euro în cea mai ușoară grupa. Si locul III din grupa avea șanse sa prindă " Euro. Sa vedem ce vom face acolo , în una dintre cele mai ușoare grupe. Cu Mitrita am fi avut o șansă. Însă cu Grămeni, Șut, Tarnoveanu, Bănel Coman, Hagi jr și încă câțiva sigur dam lovitura.
Mitrita, poate juca in centru. Mihaila si Bancu in stanga. Asa jucau si la Craiova, simplu. Coman, este doar o rezerva a rezervei, atat. Chiar vreau sa vad la lucru vedetele lui Gigi si Hagi, la noi joaca doar in omenii si alte combinatii.
E, hai pe bune, gandesc marunt. Pai uite informatia obiectiva: Mitrita la PAOK are 15 meciuri jucate in campionat in sezonul regulat (o perioada e adevarat, a fost accidentat). Din cele 15 prezente, in 8 a intrat de pe banca. In play-off are 9 prezente, introdus pe teren de 3 ori de pe banca. In Conference League, din 10 meciuri, a intrat de 4 ori de pe banca. Bun, adevarat, eu mi-l aminteam la un moment dat uitat deseori pe banca, in fine, nu era chiar rezerva permanenta, totusi nici titular incontestabil clar nu era. Ce legatura are ca era imprumutat? Legat de retrogradarea in liga a 3-a valorica in Nations League, asa, pe cine intereseaza? Si englezii au retrogradat, intre o finala de Campionat European si un sfert de finala de Mondial. Calificarea la un turneu final e clar prioritara Nations League. Nu sunt fan Iordanescu, consider ca nu e nici pe departe cel mai bun selectioner, dar asta cu retrogradarea din Nations League e fix nimic. Da, pot contesta faptul ca atunci cand s-a "negociat" cu Boloni, i s-au pus ca si conditie rezultatele din Nations League, ceea ce nu s-a mai respectat cu Edi. Desi ramasese motivul pentru care nu fusese numit Boloni. Aia da, am spus tot timpul, a fost penibil. Ca atitudine, e corect, nu demiti antrenorul pentru rezultatele dintr-o competitie amicala, numai ca sa nu faci asta dupa ce asta fusese pretextul sa nu aduci un antrenor mult mai experimentat, arata urat.
Că de obicei,***.Iti spun imediat și de ce,in calificări nici un jucător de la FCSB,nu a jucat titular meci de meci,ba mai mult,Coman are doar 2-3 meciuri că titular și nici alea că integralist.Tu ai o problemă cu toată lumea,exista doar Craiova și atât pentru tine.Atata timp cat Iordănescu acalificat echipa la Euro,probabil știe el ce face.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Amice , gândești mărunt. La POAK Mitrita nu făcea tusa . Nu l-a dat nimeni afara , ci doar era împrumutat. Despre Edi Iordănescu am sa-ti reamintesc ca ne-a retrogradat în grupa a IV-a valorica...cea mai proasta din istoria noastră în Europa. Ca FRF nu l-a dorit pe Boloni și i-a prelungit yes man-ului contractul asta e alta poveste. Dacă nu erau cursele încheiate cu goluri ale lui Mihaila, lui nea Edi cu limbajul sau de lemn pe care îl dorește filozofic , i s-ar fi prelungit contractul tot pt liniștea celor din FRF.
Amice, n-am sa ma leg de obrăznicia ta arătată. Am sa-ti spun doar atât: gândești mărunt!
Nea lefter (şi popescu dacă insişti) articolul lui Adrian Duță este de o pertinență şi obiectivitate fără dubii. A, că nu-i pe placul oltenismului; asta-i altă poveste. Voi trăiți în La La land de mai bine de 30 de ani, timp in care ați ieşit in evidență prin mediocritate şi scandaluri decit prin performanta fotbalistică. Nu sinteți in stare sa cîştigati un titlu in cel mai slab campionat european. Acelaşi slogan etern: ca va fură arbitrii, că nu se aliniază stelele... Măi, mă laşi?? Păi dacă siteți buni cistigați şi impotriva arbitrilor "rău voitori". Şi a federație habarniste. Împotriva tuturor. Dar de, este mai uşor să va smiorcăiți decit sa rupeți gura satului. Nu o fi Edy antrenorul secolului, dar să califici nişte desculți la un CE este o realizare. Spui că Mitriță poate juca în spatele virfului datorită driblingului fin?? În fața cui? A lui Kevin De Bruyne? Păi îl mănîncă pe Mitriță pe pîine prăjită. Crezi că belgienii sau ucraineții îi dau cea mai mică şansă firavului oltean. Este clar că halucinezi.
Mie oricum mi se pare ca Iordanescu a incercat putin sa impace "caprele" de prin "superliga", de pilda cei 4 portari sunt adusi asa: 2 din afara, 2 de la locurile 1 si 2 din liga. A incercat sa ia cam de la fiecare club "influent" din tara macar cate un jucator (pun pariu ca nu zboara niciodata Grameni din lotul pentru Euro din simplul motiv ca e singurul reprezentant al Farului). Dar toate aceste influente nu fac decat rau, presiuni enorme puse de patroni, selectia se face obiectiv, nu in functie de rezultatele interne, ci in functie de fiecare jucator in parte. Din ce imi amintesc acum cam 1 an Mitrita facea tusa sub un antrenor roman (deci teoretic avantajat) la PAOK. Daca era asa merituos, se pregatea de finala Conference League de miercuri. Plus ca vorba ta, n-a influentat niciun rezultat maret la revenirea in tara. Dar apropo de acesti conducatori de club extrem de critici cand vine vorba de un turneu final: isi mai amintesc oare de vara lui 2021? Cati a dat atunci Craiova la JO? Ca in afara de Farul, au refuzat toti sa dea jucatori in lotul olimpic. Acum vor, ca vine "cascavalul". Eu dupa episodul ala, suspendam convocarile de la echipele ce au refuzat sa dea jucatori imediat, cu toate riscurile de rigoare. Care oricum nu ar fi atat de mari, in mod cert nivelul de jucatori decenti provenind din afara si nu din "respectabila" superliga.
Ba, nea asta - ca nici nu stiu cum te cheama! - pai, cum sa sara Hagi cu gura, cand deja i-a chemat pe Grameni (?!) si pe fiu-su? Louis Munteanu nu e al lui, deci…aberezi! Dar ai dreptate, Mitrita chiar nu are cum sa joace in fata lui Mihaila. Cu Coman e de discutat, nici ala nu a castigat vreo Europa League…
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.