Alte știri din fotbal
GE-NI-AL! Străinii liderului din Superliga au gustat colivă » Reacții de milioane: „De mâncarea asta îmi e frică / E de pisici?”
0
De 12 ani la aceeași echipă, căpitanul din Superliga și-a decis viitorul » Schimbare la 180 de grade
0
Înlocuitorul lui Adrian Șut ar putea semna astăzi cu FCSB » Gigi Becali NU îl cunoaște
0
Patronul din Superliga l-a sunat pe Alibec și l-a chemat la echipă: răspunsul primit
0
Știri din fotbal internațional
Tottenham a dat răspunsul la propunerea lui AS Roma » Ce se întâmplă cu transferul lui Radu Drăgușin!
0
Xabi Alonso îi dă o veste proastă Barcelonei: „Va călători în Arabia Saudită”
0
Scandal cu Gabriel Martinelli pe „Emirates” » Gary Neville: „O rușine!”
0
Xabi Alonso îl arată cu degetul pe Simeone: „Nu se face așa ceva!” » Vinicius: „Ai mai pierdut un eliminatoriu”
0
Lifestyle
Moștenitoarea imperiului Lamborghini a provocat controverse în Italia: „Ce faci, le dai peste nas?”
1
Femeia care l-ar fi refuzat pe Cristiano Ronaldo, apariție ireală de Anul Nou » Au rămas fără cuvinte când au văzut ținuta
3
Clipul viral cu Novak Djokovic și o influenceriță superbă a încins internetul » Sârbul s-a furișat în spatele ei și a învățat-o cum se face
0
Natalia Mateuț, apariție incendiară într-o destinație exotică: „Cel mai bun loc de pe Pământ”
17
Ce este metoda „Biletul”, cel mai simplu truc al hoților de mașini. Cum să ...
Libertatea
Generalii Europei avertizează: continentul trebuie să se pregătească pentru ...
Adevărul
Ana Ularu și ce ar fi făcut dacă n-ar fi fost actriță: „Sportul mi-a dat ...
GSP SPECIAL
Suveraniștii din comandamentul „Vlad Țepeș” s-au înmuiat când au aflat că ...
Libertatea
Imi place ca citești...pe litere!Faci progrese!Dar ideea era ca aveau mediul propice pentru afirmare!
Chiar dacă și-au petrecut „copularia” și ”tinerețua” (probabil, telefonul smart iar te-a luat peste picior) în România, acest lucru nu le șterge identitatea de români. Care români din familiile lor, se hodinesc în pământul acestei țări.
Moșule!Nu pot sa nu-mi aduc aminte de„cazurile”George Enescu(devenit Enesco)-muzician...francez,Constantin Brâncuși-cunoscut ca sculptor...francez,Panait Istrati,scriitor...francez( și mai sunt,dar nu mi-ii amintesc acum),care și-au petrecut copularia și tinerețua aici și au mâncat mamaliga stramoșeasca,dar au plecat și nu s-au mai uitat inapoi,pentru ca țara asta și poporul ei nu-i puteau ajuta in visurile lor!Și atunci?!Ce pretenție sa avem la emigranți(și la copii lor),alungați din țara nu de hoardele tatare sau de akingii otomani!Nu!au fost alungați din țara de imperialismul occidental (și de ***„puse” la conducere aici;care a distrus economia țarii și care avea nevoie de sclavi pentru muncile cele mai prost platite,neatractive pentru proprii cetațeni
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Majoritatea nu știu limba română, deși sunt născuți din părinți români...asta spune multe și nu mira deloc atitudinea pe care o au când aud de Romania, pentru ei, Romania nu reprezintă nimic, pentru că așa au fost crescuți de părinți....
Drept e, Nea Gicule.
De ce nu mai vor românii să fie români? Simplu : de scarba! De scarba conducerii. De ploconelule la oier. De sila. De sila fata de burleanu si Iordănescu!
Nu înțeleg ce atâta drama; ce sa mai zica algerienii când toate "vârfurile" lor fotbalistice aleg Occidentul-gen Benzema? Ce sa zică tara de origine a părinților lui Mbappe?! Sau Ozil? Sau ..atâtea exemple. E doar începutul unui drum , un drum în care in copii născuți afara sau plecați de mici nu vom mai descoperi conaționali. Eu unul sunt mulțumit că refuza, dincolo de un capitan milanez sau frosinonez sau munchenez rămâne dorința de a evolua pentru naționala; bani mai multi ca Milan nu oferă FRF, salt în cariera nu oferă o țară/federație din urna 3-4, adaugă peste asta și lipsa de entuziasm și practic ai avea aceeași fotbaliști plictisiți pe care ii avem cu duiumul și în L1. Sa apreciem onestitatea de a refuza ceea ce nu simt, sa le mulțumim că nu ne oferă sictirul unei prezențe în care parcă ne fac un favor și să ne concentrăm pe cei care vor și simt românește. Atât de simplu!
E un sambure de adevar in ce spune Bourceanu. Adica daca federatia nu iti poate pune la dispozitie un selectioner decent, un echipament cum trebuie, o strategie de promovare si dezvoltare, ajungi tinta mistourilor colegilor de club.
cireasa de pe tort a fost discursul lui bourceanu. un individ care tot timpul mi-a fost antipatic; nu a excelat in fotbal si nici IQ-ul nu e stralucitor:'pai daca eu de la echipa de club unde sint vin la nationala si iau vreo 4-0 cum sint eu privit dupa aia la echipa mea de club? 'deci deaia nu vrea baiatu asta sa vina la nationala ca nu e privit bine dupa aia la echipa lui de club.am ramas paf. din pacate astia(bourceanu, pintilii, becali..samd) apar pe sticla tot timpu si cei care au facut ceva in domeniul asta sint atacati tot timpul
Nationalismul nu mai e la moda. E posibil dupa unificarea tuturor statelor europene in Schengen sau alta structura sa nu mai avem neciuri inter-țări. Vom avea doar cupe europene in functie de performantele regionale. Chestiunea de țară se va dilua, noi inca mai tinem la tara noastra, avem amintiri placute sau mai rele. Dar ganditi-va la nepotii nostri cum vor fi ei, cum vor trăi. Va fi precum vorbim intre noi din ce judet este, asa va fi si peste 20-30 de ani, din ce regiune esti? Romania....aha...zona aceea saraca a Europei....Asa cum.vorbim si noi acum de Vrancea sau de un judet mai putin dezvoltat.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.