OPINII » FCU CRAIOVA - PETROLUL 0-1
Alte știri din fotbal
Daniel Oprița: „Da, mi-am dat demisia, e semnată, dar nu pot să-i las ca un laș”
3
Dezertări pe bandă în Gruia: al doilea nume important care și-a reziliat contractul cu CFR Cluj
5
Dinamo pregătește două mutări importante » Negocierile sunt în toi: „E în mâinile noastre”
0
„Nu contează cine este suporterul. Pancu e o legendă” » Victor Angelescu aprobă reacția agresivă la adresa seniorului din tribune
3
Știri din fotbal internațional
L-a distrus pe Filipe Coelho: „Un simbol al mediocrității. Nu trece clasa”
5
Acționarul Mihai Bobonete a văzut meciul alături de Mihai Rotaru: „Rezultat bun! A zis că mă împușcă, m-a împușcat, eu am căzut pe spate”
2
Note GSP de la 5 la 7 în Craiova - Ararat-Armenia: Coelho a avut 3 mâini moarte
0
Vladimir Screciu a „tunat”, după remiza cu armenii: „Nu contează cât valorăm pe Transfermarkt”
0
Lifestyle
Portarul devenit celebru în timpul Campionatului Mondial se iubește cu românca Dana » Surprinși pe aeroportul Otopeni
12
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori intervine în scandalul de la FCSB: „Nu e nici 1% apreciat! A trecut printre atâția fotbaliști și nu i-ai spus un «bravo»”
26
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
2
Campionii banilor europeni din Mecanismul de Redresare și Reziliență
Libertatea
Momentul în care un șofer de autobuz băut spulberă 12 mașini în Mediaș. ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Daniel Funeriu, fost ministru al Educației, cere statului să finanțeze ...
Libertatea
Inter a câștigat UCL cu o astfel de tactica defensiva. Poate de la anul când or apărea investitori vor juca altceva.
Băi care este problema? Fiecare echipa joaca cum vrea pentru a câștiga ! Ce spun antrenori după meci este frustrarea lor ca nu au putut învinge tactica Petrolului!
Mister Buzarin, problema nu e ca se apara 10 - 15 minute sau un final de joc, problema e ca se apara 60-70 de minute. Sa compari faptul ca Rapidul s-a aparat 5-6 minute in fata unor bubuieli disperate, ca astea au fost fazele celor de la UTA, bubuieli disperate, nu e sinonim cu sa jucam 6-3-1 sau 6-4-0 si sa ne aparam non-stop cum face Petrolul. Referitor la Rapid - UTA, pana la ocazia mare a celor de la UTA, venita tot din bubuiala disperata, nu din faza de joc, Rapidul ratase doua ocazii mari de 2-0 prin Papeau. Vad ca pe alea nu le pomeneste nimeni. Daca intrau, nu mai discutam acum de aparare pe final de joc. In fine, asta nu e problema. Nu e nicio problema sa te aperi non stop, daca asta e jocul tau si atat poti. Problema e ca nu castigi nimic jucand asa. Castigi un meci, doua, cinci, dar cand vine caderea, vine rau de tot. D-aia trebuie sa mai ai si calitate in atac, sa pui si probleme in atac, sa nu ai doar jumatati de ocazie. Momentan, Petrolul se apara ultra-aglomerat si au noroc ca adversarii nu inscriu. Pentru ca adversarii au ocazii mari cu ei. Deci, nici macar nu se apara suficient de bine incat sa nu lase adversarul sa aiba ocazii mari. Momentan, Petrolul joaca pe datorie, si nu e nicio problema in asta, doar ca trebuie sa-ti asumi ca la jucatul pe datorie, inseamna, la un moment dat, ca trebuie sa platesti datoria.
Idealurile au izbucnit toate deodata prin destinul de flacara a lui Nae Constantin...Trebuiau sa izbucneasca toate deodata prin cineva .Gandirea lui si visurile lui l au depasit cu mult ... Nici atunci cand el credea ca ataca nici atunci nu ataca ...Croitoru ii reproseaza lui Nae Constantin o mult prea mare dorinta de faima si de securitate personala ...
Daca tie iti place fotbalul practicat de aceasta echipa atunci nu va intrebati de ce fotbalul romanesco este unde este , sa va fie rusine ça sunteti gazetari . Nea Vanea se rasuceste in Mormant cand vede ce debitati voi in ghesepe. Apropo am o intrebare , sa zicem ça petrolul prin absurde se califica in ieuropa, ce vor face atunci cu acest autocar de Care sunteti mandrii
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.