Alte știri din fotbal
Gonit de Rapid, dorit de Dinamo: „E o opțiune pentru Kopic”
0
Andrei Nicolescu a venit cu noi informații despre primul transfer din 2026: „E român!”
0
„Dacă aveam și noi bani de la MApN...” » Marius Lăcătuș s-a enervat la TV: „Ce dacă l-a deranjat? Dorm liniștit!”
2
„A fost greu pentru familia mea!” » Cătălin Cîrjan întoarce 2025 pe toate părțile și dezvăluie: „Am refuzat să plec de la Dinamo și n-aș mai juca la altă echipă din România”
6
Știri din fotbal internațional
Arsenal - Aston Villa, duel pentru primul loc în Premier League
1
Cristiano Ronaldo a înscris un gol bizar, dar Wijnaldum i-a stricat seara
0
Dezamăgire pentru Baba Alhassan: Uganda, în 10 oameni și cu trei portari folosiți, a fost eliminată de la Cupa Africii pe Națiuni
0
Fostul jucător de la Arsenal l-a comparat pe Gyokeres cu o „decepție” din Premier League: „La Benfica, și el marca mult...”
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
„Cuplat” cu Sydney Sweeney, fotbalistul de națională a rupt tăcerea: „Vă rog”
0
Ziua și cererea în căsătorie » Jucătorul FCSB-ului și-a surprins iubita de sărbători: „Cât de norocoasă pot fi?”
0
O concurentă de la „Big Brother” i-a luat ochii fostei vedete din Premier League: „I-ar fi plăcut foarte mult să participe și el”
0
Au descoperit idila momentului: „Cea mai dorită femeie de la Madonna încoace l-a cucerit pe fotbalistul lui Milan”
0
Tezaurul mai puțin știut al Apusenilor. Singurul loc din România unde se ...
Libertatea
Escaladare fără precedent: cercul lui Putin îl amenință pe Zelenski cu ...
Adevărul
Cine a fost cel mai bun sportiv din lume în 2025? 6 reporteri GSP ...
GSP SPECIAL
Irineu Darău o apără pe Adriana Miron, șefa sa de cabinet, condamnată ...
Libertatea
Pentru punctul 2, poti numi si legea care ofera aceasta baza? Legea achizitiilor publice sper ca esti de acord ca nu poate fi adusa in discutie pentru ca in aceasta situatie Statul nu cumpara nimic de la FCSB. Care e legea care ii permite sa refuze pentru ca se afla in litigiu si de ce nu a fost invocata aceasta lege la "negocieri"?
Pai când nu ii coafează normal ca striga. Când le convine, CSA pozează in cei mai cuminți și regulamentari oameni. Felicitări pentru articol. Consider ca se schimba ceva in privința bazelor sportive construite din banii tuturor și asta este un pas înainte.
Raspunsul e simplu : 1.)NU !2.) DA ! Si oricit de slab jurist zice jj ca-i talpan,ala nu-i *** sa intre-n bucluc doar pt o rafuiala cu jj !N-are voie sa-i inchirieze nimic lui jj pana nu-si plateste datoriile stabilite de O INSTANTA DE JUDECATA nu de talpan sau de generali ! Deci trebuie sa intelegem doua lucruri : 1. jj habar n-are si nici nu-i interesat deloc de ce spune legea si 2.jj are un tupeu colosal si speculeaza dorinta politicienilo de a cistiga voturi !
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Dezbaterea pe forumul asta, si in general in societate pe probleme de actualitate, are foarte putina tangenta cu chestiunea, si e focalizata pe persoane. Dupa mine, intrebarile sunt daca (1) Ministerul ca administrator al stadionului are dreptul sa refuze discretionar o oferta buna, si in cazul in care raspunsul la prima intrebare e "nu", atunci (2) daca are baza legala sa refuze FCSB in mod special (de exemplu pentru ca se afla in litigiu pentru marca). La intrebarea 2 e vorba de baza legala, nu de umorile colonelului in sandale. Eu nu stiu raspunsul, dar mi-as dori sa il aflu, mai curand decat sa citesc ineptii despre ce rau e Talpan versus ce rau e Gigi. Cum foarte bine zicea cineva mai devreme pe forum, ar fi perfect daca am avea aici o opinie a unui chibitz jurist.
Nene buzarine,nu ma asteptam de la matali sa fii atit de fecesebist si atit de neinformat sau de reacredinta !"Pentru abuz în serviciu, adică pentru că priva cu bună știință statul de încasarea unei sume din chiria pe care ar fi plătit-o FCSB."Pai musiu,mai mare abuz in serviciu este sa nu faci toate demersurile pt punerea in aplicare a SENTINTEI JUDECATORESTI care prevede plata a 37milioane de euro catre csa,de catre becali cel repede strigatoriu la ceruri ! Daca ala-i atit de rau platnic,cu asemnea sume,tu ce faci ? Il inviti sa te mai "tzepuiasca" o data ? Asta ar fi cu adevarat un abuz in serviciu contra intereselor statului !Penibil !
Pentru toți ciutanii născuți după '90, care susțin că Steaua evoluează în Liga a 2-a : în situația în care se va demonstra la finalizarea tuturor litigiilor că *** nu a preluat echipa de fotbal Steaua București în anul 2003, înseamnă că Steaua pe care o cunosc eu a murit în anul 2003. Cum pe un mort nu-l poți resuscita după 13 ani, înseamnă că echipa care evoluează în liga a 2-a sub numele de CSA Steaua nu poate fi decât o clonă.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
asta inseamna sa fii gesepisr prost . gesepe ul tot nu numau tu . becali e pus intr o lumina de salvator pe cal aln , (salvatot al bugetului clubului steaua ) ia r steaua , e capcaunul cel rau , balaurul. in realitate , unul e puscarias , fariseu , mincinos , iar celalalt e victima , clunul care a fost furat , de terenurile furate de la mapn. mi e scarba de presa voastra , gesepe de *** .
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
De ce sa te temi dacă ești corect !? Depui 1 milion de euro la banca garanția și după meci ii ridici și gata ,ca doar știi sigur ca oamenii tai ,sant educați, nu dau foc la scaune ,nu arunca petarde etc. Eu dacă am un restaurant și îl închiriez pt. o comemorare este una și dacă îl închiriez la o nunta de interlopi ma gândesc clar la o anumita garanție, care după în funcție de câte pahare ,etc . se sparg se înapoiază! Dealtfel oriunde asa se procedează! De ce sa te temi dacă ești corect !? Statul nu pierde nimic ca nu a primit bani de la Becali pt. stadionul Steaua ,el ii primește " la următoarea stație " de la stadionul ,Rapid ,Național, Târgoviște, Petrolul ,Chiajna Voluntari ,sau ce sa vezi Arcul de Triumf ! Unde își dorește Becali ca tot în buzunarul nostru (Stat ,noi suntem statul) vor veni bănuții! PS. Toată lumea poate și va juca pe Ghencea dar Becali cel puțin acum forțează nota ,baga bățul prin gard ,când inc sant dosare pe rol cu combinațiile lor neelucidate ! Acolo trebuie trimis corpul de control al guvernului etc.Pina atunci putina decenta nu strica nimănui! Exemplu care l- am mai dat ; stadionul Cluj Arena ! ( se știe de ce ) !
Steaua este în liga 2 , și mai terminați cu minciuna
Buzarine, Buzarine, de ce oare n-ai rusine, Buzarine, Buzarine...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.