OPINII » EDITORIAL CRISTI GEAMBAȘU
Alte știri din fotbal
Adi Popa anunță transferuri la Steaua: „Va mai veni încă un nume!”
0
După ani de așteptare, a ajuns la capătul răbdării! Ștefan Iovan, mesaj-manifest: „Mi se pare o tristețe! Să intervină cei care conduc România”
16
Președintele Universității Craiova: „Sper să nu regretăm ieșirea din Conference League”
0
Meci într-un decor pitoresc în România » Gazon acoperit de zăpadă, minge verde și munți de jur-împrejur
0
Știri din fotbal internațional
Meci de poveste la Praga! Barcelona se impune după un thriller cu Slavia » Catalanii rămân în lupta pentru primele 8 locuri
3
PSV, surclasată de Newcastle! Dennis Man a fost schimbat în minutul 62
1
Final de etapă în Liga Campionilor: Vlad Dragomir, la un pas de un rezultat mare cu Chelsea » Două echipe sunt calificate în optimi
2
Sub ochii lui Dennis Man, a egalat recordul legendarului Alan Shearer
0
Lifestyle
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
2
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
8
Bogații de la Davos și-au pierdut răbdarea cu Donald Trump și au ieșit din ...
Libertatea
Român din Suedia, surprins de iarna extremă: „Sunt confuz, nu plânge nimeni ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
SUA a ajuns la un prim acord, care va dura „pentru totdeauna”, cu privire ...
Libertatea
Tu vrei sa nu lasi nicio umbra de indoiala ca esti prost. Ia-l si du-l acasa. Te va umple de minuni.
Ne este tuturor clar ca ai carente de perceptie si rationalizare de la primul mesaj pe care l ai postat, e prisoselnic sa insisti. Asteptam, totusi, sa ne demonstrezi ca si cum ti ai indeplinit obligatiile contractului tau de munca pe intregul an calendaristic, macar, daca nu pe toata durata sa, in primele 7 zile de la semnare (fix asa cum pretinzi tu ca Iacob sa indeplineasca in prima saptamana de la numire obligatiile contractului sau de administrator care se intind in realitate cel putin pe durata anului competitional, la finalul acestuia, daca nu si atinge obiectivele:promovare, sponsorizare etc., putand fi in mod obiectiv “judecat”). Oricum, se cuvine sa ti se adreseze incurajari de “carte si munca”! Acum, cel veritabil destept va incheia discutia si ti va spune: adio in “degeaba”!
"Cateva" , in expresia "cateva sute de mii" este vulgar potrivi celor care modereaza. Care sunt criteriile dupa care stabilesc ce-i vulgar, sincer nu pricep!
Nu vorbi de ratiune ca iti este strain conceptul. Acum vad ca uiti ca si fara preacurajosul si preacuratul Iacob, au fost semnate unele rezilieri de contracte. Cum, de cine, tot intrebam si eu. Da, a numit antrenor, a semnat hartii, dar este insuficient. Asta nu vrei sa pricepi. Si autorul articolului se intreba cum de actionarii nu-l intreaba despre ce face sau nu face. Tu ii admiri curajul. F bine. Atat ca e insuficient sa fie doar curajos.
Hombre, ti am spus sa nu ne mai cauti. Esti atat de in dunga incat nu pricepi ca Iacob a fost singurul gasit pt a-si asuma aceasta functie, toti ceilalti chemati, anuntati, cautati au refuzat. Prin urmare, daca acest Iacob nu ar fi acceptat, clubul ar fi fost deja inchis azi, caci nimic, absolut nimic nu s-ar fi putut demara dpdv legal fara semnatura administratorului, post pe care il ocupa (nici numirea antrenorului, nici contractarea jucatorilor pe care deja i-a semnat in ultimele zile de cand a venit, nici semnarea statelor de plata a angajatilor sau a altor cheltuieli curente, nici cooptarea sponsorilor, nimic, nada etc.). Asadar, cand ai de ales intre singurul si NIMIC, ce alegi si cat de rudimentar sa fii sa critici in primele zile de mandat dupa ce ai ales singura varianta!? Pe bune, ne plictisesti maxim cu lipsa de ratiune crasa!
Si daca este singurul care incearca, inseamna ca si cel care are solutii? Il poti privi si ca pe un temerar si ca pe un inconstient. Da, evaluati-l peste un termen"rezonabil". Pt constituirea lotului, termenul a cam expirat. La bani mai are un pic. Parca vad cum o sa va spuna in mod pretios: " Oameni buni am incercat tot ce-i omeneste posibil. N-am putut repara ce au stricat altii in trei decenii. Am convingerea ca vom renaste mai puternici, mai curati." Nu-i vorba de nerabdare , dar in aritmetica banala 8 milioane nu-s egala cu *** sute de mii.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Noi, pt ca nu vedem in el un salvator ci doar singurul gasit si dispus sa incerce ceva, il vom “judeca” pe Iacob peste un termen rezonabil, dandu i omului ocazia sa demonstreze ce poate, asa cum o primesc toti pamantenii care nu sunt zei si ar putea sa refaca lumea in 7 zile “de contract”. Acum scuteste ne de pildele tale si mergi potolit la somn (si nu ne mai cauta)!
Ba, tu mori de grija altuia si nu esti caine. Il las pe Iacob, cum ii las si pe prostalaii care vad in el un posibil salvator, realizator de recorduri.
“Printe”, mananci cu gura plina si cu capul gol, atat pot sa ti mai spun in incheiere! P.S. Lasa l tu pe Iacob si scuteste ne de analize si opinii, mai bine treci la munca si indeplineste ti obligatiile tale contractuale. Sau odihneste te, ca de luni intri in tura obosit si ne oferi noua servicii profesionale de proasta calitate, cu gandul la felul in care altii isi indeplinesc misiunea contactuala. Chiar asa, tu ti ai facut norma contractuala si in cate zile de la incheierea contractului de munca, banuiesc ca in mai putin de 7 zile? Ori nu stii tu d’astea, ci doar sa defulezi rumegus in public!
Poate le-am si scos maselele alea. Daca aveai un dram de atentie si bun simt vedeai ca nu viitorul lui Dinamo ma preocupa. Doar am spus ca Geambasu are dreptatea cand remarca ca actionarii nu-i intreaba pe Iacob si Zavaleanau care vorbesc prostii dar nu fac mai nimic .
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.