OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Primele reacții după tragerea la sorți a grupelor pentru Campionatul Mondial 2026: „N-arată rău, numai să ajungem acolo”
0
Oficial! Alexandru Chipciu a semnat » Anunțul oficial al clubului
0
Oțelul Galați - Unirea Slobozia deschide etapa 19 din Superligă
0
Joyskim Dawa, mesaj înaintea derby-ului dintre FCSB și Dinamo: „Sper să revin în play-off, vreau să fiu pregătit 200%!” + „Play-off-ul nu este un vis, ci un obiectiv clar”
0
Știri din fotbal internațional
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
0
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
42
„Surpriză” la FIFA » Donald Trump a primit primul Premiu pentru Pace: „Am oprit atât de multe războaie. În Congo ar mai fi murit 10 milioane de oameni”
6
Marko Dugandzic, aproape de o destinație-surpriză la doar câteva zile după ce a devenit liber de contract
1
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Lifestyle
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
11
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Fostul star al lui Arsenal se căsătorește cu o cunoscută actriță de filme pentru adulți
11
Celebra tenismenă a „topit” zăpada de pe munți! Dayana a sfidat frigul și a aprins imaginația fanilor: „Mamma mia!”
3
Șeful Poliției Locale Oradea vinde AdBlue primăriei care îi plătește ...
Libertatea
Cine este avocata acuzată că ar fi ajutat dealerii în închisoare. Schema ...
Adevărul
Sportul din București, încotro?! GSP a trimis 10 întrebări primilor 4 ...
GSP SPECIAL
Deținutul Stefan și-a chemat soția în celula intimă dintr-o închisoare de ...
Libertatea
Vineeeeee :)))
Dar norocul porcesc al echipei mafiotului din Pipera-in meciurile internaționale-nu se dezminte!O minge țopaita trimisa de Olaru-(care culmea,se ducea și afara)-a fost respinsa in fața de portarul Naumov pâna la „Haripel”-care spre meritul lui-a plesnit-o imediat!Și a mai fost și offsaid ,dar...nu era VAR!Iar in repriza a doua-la o faza in careul fcsb-ului-Crețu i-a pus talpa unui bulgar dar arbitrul n-a vazut!
Circarul sef a bagat pe teren clovni, pacalici, saltimbanci si pe urma se mira ca a iesit circ si nu film artistic.
Fotbalistul modern are forta, viteza si talent. Octavian Popescu are si va ramane doar talent. Nu inteleg ce cauta pe la nationale; oricare dintre ele. Antrenorii nostri chiar nu inteleg nimic? Sau e un fel de Tanase? Baga-l si pe el cateva meciuri pana se pacaleste careva si il transfera la arabi. Si apoi brusc dispare din orice nationala.
Pai cica ala e fotbalu'. Vrei sa castigi. Meciuri si bani. Sau, mai nou, patronu' tre' sa zica "nu, frate, nu vreau calificare, nu vreau bani, vreau doar sa ma vada lumea" ? In alta ordine de idei, daca GB face un ban atunci banu' ala ajunge in Romania. Ca-l cheltuie eficient sau nu, asta-i altceva. Nu-i prea clar ce-ar castiga un roman daca banu' ar ajunge in Bulgaria sau in alta tara. Ca oricum il incaseaza cineva. Sau romanu' traieste mai bine daca stie ca bulgaru' cheltuie banii ?
Si daca era 14-2 pentru FCSB, tot gasea Geambasu asta vreun motiv sa arunce veninul care il roade din interior( numai el stie de ce). Motivul lipsei de rezultate este chiar aceasta aroganta si infumurare generala, inceputa de la "antrenori" si raspindita de tot felul de "analisti" si pseudogazetari ca Geambasu asta. Cred ei ca romanul este nascut fotbalist iar toti adversarii sunt vai de ei si e musai sa cistige romanul. In ultimii ani, si bulgarii dar mai ales Serif Tiraspol au avut rezultate mult mai bune ca romanii. Probabil ca au mult mai putina aroganta decit avem noi romanii.
Aia e. Vedem rezultatu', nu vedem jocu'. Probabil unii-si inchipuie ca rezultatu' ala n-are legatura cu jocu' ci cu cat de bazat e patronu'. Asa o fi, nu zic nu, or avea si ei dreptate. Chestia e ca fecesebe a jucat extrem de slab. Nu e vorba sa au marcat un gol si nu cinci. E vorba ca au jucat extrem de lent si au gresit enorm. Si cine-au fost adversarii ? Vreo superechipa ? Nu, niste bulgari pe care i-ar bate lejer si FC Voluntari.
Si daca vin banutii, ce face cu ei?! Da 1.7M pe o perla ca Miculescu. E ca si cum i-ai arunca la gunoi. Mai bine fara bani si fara iluzii.
Cum va mai roade invidia când câștiga FCSB! Ce ați fi vrut? Sa bata cu 5-0 pe bulgaroi? Faceți voi echipa!
Gigi e fiert. Vrea neapărat să se califice. Vor bănuții. Dar nu se vor califica. :)))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.