Alte știri din fotbal
A plecat de la Hermannstadt după retrogradare și a semnat în Superliga
0
România, în clubul select al lui Messi! Doar patru naționale din lume nu au fost învinse niciodată de starul Argentinei
0
Rapid și-a prezentat al treilea rând de echipamente » Fanii au primit ce au dorit!
1
Detalii de la negocierile pentru revenirea lui Nicolae Stanciu în Superliga
0
Știri din fotbal internațional
FIFA a deschis o procedură împotriva Argentinei! Două scenarii posibile înaintea finalei Campionatului Mondial
0
Surpriză pentru Gigi Becali! Florinel Coman, inclus în lotul către Slovacia
0
Programul ultimei săptămâni de la Campionatul Mondial » Când se joacă finalele Mondialului
1
Precedentul care o sperie pe Argentina » Fundașii centrali titulari sunt în pericol înaintea finalei cu Spania!
3
Lifestyle
Iubita englezoaică a jucătorului argentinian a purtat tricoul sud-americanilor: „A fost o experiență nebună”
1
„Ati văzut meciul de aseară?!” » Nadia Comăneci, discurs-manifest la evenimentul de azi! Le propune românilor un parteneriat: „Să-i împingem, să-i scoatem din cutie!”
1
După boicotul din tur, Craiova și Vitebsk au surprins din nou » Regulamentul UEFA prevede amenzi și suspendări
0
CFR Cluj și-a prezentat oficial noile tricouri pentru sezonul 2026-2027. Schimbări majore de design
4
Palatul Telefoanelor și-a deschis porțile istoriei. Povestea primului ...
Libertatea
Cazul care a divizat Italia: bijutier condamnat „pe viață” pentru că a ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
ANM anunță caniculă în șapte județe și furtuni în jumătate de țară, cu ...
Libertatea
Dl Geambasu bati campii cu gratie legat de faptul ca ex - jugoslavii sunt ca noi si mici, si inalti. Daca te interesai mai bine ai fi aflat ca cei din Muntenegru sunt, ca medie, cei mai inalti din lume. Am fost in Budva si singuri burtosi au fost pe plaja un rus si un roman. Veneau la plimbare unii care ma faceau la 1,88 sa ma simt mic. La sarbi in fiecare comuna poti face o echipa de baschet asa ca sa acceptam realitatea, am degenerat ca nație, nu se face sport de masa
Dincolo de unele pareri subiective, chiar malitioase despre articol, cred ca domnul Geambasu are dreptate in multe privinte. Cliseul ca suntem tehnici este folosit de 60 de ani, dar cei din spatiul iugoslav si mediteranean ne-au depasit mereu la acest capitol. Azi, tehnica fara forta si viteza, e ineficienta. Uitati-va la francezi, spanioli, chiar brazilieni! Ca si la handbal si alte sporturi de echipa, am ramas mult in urma. Si nu vom mai recupera, probabil, niciodata acest handicap!
Suntem pitici dar suntem falnici si dupa fiecare infrangere avem deviza: "Mergem mai departe,luam fiecare meci in parte!" Mai baieti daca nu va uitati la meciuri de afara unde se joaca FOTBAL ,macar priviti inapoi sa vedeti cum se juca si pe plaiurile astea. Sa aveti bafta!
Slabut articol. Niste intepaturi la adresa celor 2 Iordanescu (cam fara rost in contextul actual) si constatarea ca selectia nu se face bine si ca ar trebui recrutati baieti cu fizic solid. In primul rand pana pe la 15 ani nu stii care va fi solid si care nu fiindca multi baieti cresc dupa 15 ani. In al doilea rand simpla vigoare fizica nu asigura ca acela va fi un jucator de valoare. Deci nu ne spui nimic valoros d-le Geambasu si oricum nu cei 2 Iordanescu sunt de vina ca in disperare de cauza se ajunge la solutia cu I Cristea pe post de inchizator.
Știm cine sunt, știm și ce pot, așa că orice înfrângere la mai puțin de 3 goluri o vom considera un rezultat decent. Dacă printr-o minune dumnezeiască vor obține un punct în cele șase meciuri, vom ieși și vom sărbători în Piața Universității.
Eu vreau să uit altfel de vorbe, că n-am mai prins armata obligatorie... Aș vrea să uit vorbe ca Gsp, Stoichiță, Șerdean, Prodanca, Gigi, Geambașu... Însă de câte ori ies la țigară, caut bricheta în buzunar și găsesc telefonu'... conectat pe Gsp. Dacă m-aș lăsa de fumat, aș rezolva 2 probleme dintr-un foc.
Plictisitor editorialul tău, ca deobicei ... eu ma mir cum de ai puterea sa mai scrii de când a căzut dinamo in B ...
am facut armata, dar nu mai vreau sa stiu despre ce vorbiti, civilie, militarie- sunt vorbe pe care vreau sa le uit. multa sanatate!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.