Alte știri din fotbal
Victor Angelescu a confirmat transferul care încheie mercato la Rapid: „Am plătit! Costel nu are cum să fie nemulțumit”
1
Ce a făcut Matteo Duțu la Sibiu, imediat după Hermannstadt - Dinamo: „Tânăr cu suflet matur”
0
Andrei Nicolescu, laude în direct pentru titularul lui Dinamo: „Cel mai bun din România!”
0
Transfer-surpriză REZOLVAT de Rapid! Întâmpinat de Bolgado la București, urmează să semneze contractul
3
Știri din fotbal internațional
Chivu a întârziat la conferință, italienii au ascultat cu răsuflarea tăiată ce a urmat: „Familia pe primul loc, îmi neglijez îndatoririle de soț și tată!”
0
Nota primită de Cristi Chivu, după revenirea epică a lui Inter
0
Condus 0-2 de Pisa, Cristi Chivu și-a scos jucătorul în minutul 34! A urmat ceva de poveste pentru Inter
8
„Plin de amărăciune, probabil nu primește sex acasă!” » Antonio Conte a fost făcut praf de fostul său golgheter
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Ilie Bolojan a vorbit despre varianta demisiei din fruntea Guvernului, după ...
Libertatea
Posesorul unui Ferrari de 38,5 milioane de dolari și-a dezvăluit ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Andra a început să plângă în emisiunea „La Măruță”: „Nu pot să cred”! Ce a ...
Libertatea
Bai *** !! In *** aia de stadion se intampla lucruri pestilentiale de zeci de ani. Esti un habarnist al fotbalului,bai *** ! Inca din anii 50-60 cei care populau stadionul construit unde fusese o fosta groapa de gunoi a Capitalei isi alergau jucatorii pe sinele de cale ferata din spatele Potcoavei, cand pierdeau vreun meci. Apoi, cand au retrogradat in 89 tot dupa un meci cu Craiova, burtosii lui Mincea o faceau pe politistii cerand buletinul spectatorilor suspecti a se fi nascut Oltenia (pe vremea aia galeria adversa nu venea in mod organizat, ci cei care tineau cu adversarii stateau pititi peste tot) . Ai uitat de flegmele de la tribuna zero ( da ,tribuna zero!!) primite de toti antrenorii adversi in frunte cu Dinu,Piturca. Ai uitat ca acolo e mereu covor de brichete si PET-uri la coltul de la corner. Ai uitat ca acolo se stinge lumina la un meci european cand scorul e nefavorabil? Vrei sa-ti mai dau exemple? Oricum n-are rost pt un provincial *** ca tine, care nu intelege diferenta intre fenomenul ultras (cu care pot fi de acord ca exista peste tot) si ***, ***, ***, mentalitate de buda, etc
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Hai bre nea Geambașule las-o jos că ***!!! Și tu și postacii ăștia de internet cu 20 de conturi false care nu au fost pe stadion în viața lor dar *** mai ceva ca o mitralieră!!! Ce a făcut Săpunaru sa făcut (și se face) și la noi și ÎN MAJORITATEA CAMPIONATELOR după derby-uri și meciuri importante de N ori. Sunt lucruri cu MUUUULT mai grave care au loc în campionatul nostru (și la ce nivel!!!) ca de ex. ce sa întâmplat la CFR cu body guarzii , ce face și zice Becali ... MM... nepotisme și practici mafiote la FRF (și LFP)...și MUUULTE altele. Și voi luați un fotbalist ca Săpunaru care ține la Rapid ca la viața lui... supărat.. la cald... că a înjurat împreună cu galeria!!! hai bă stați jos că aveți nota UNU!!!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Vorbesti in necunostinta de cauza. NU ma mira. De cand a venit Reghe la Craiova, la finalul fiecarui meci, ca este acasa sau in deplasare, ca au castigat sau au pierdut, el ii aduna pe toti (inclusiv cei care n-au jucat, plus stafful tehnic) si tine o mica sedinta. Deci nu este ceva nou ce au facut pe Arena Nationala. Acum scuza-i si tu ca nu au vrut sa treaca prin tunelul principal sa-si ia sticle in cap, sau sticla spre Reghe este doar o facatura???? Sunteti doar niste gro,bieni care n-au stiut sa accepte o infrangere bine-meritata. In loc sa va evaluati greselile voi aruncati cu noroi in munca unei echipe. Sa va fie rusine. Va voiam in play-off, dar sincer nu meritati asa ceva, sunteti prea inapoiati.
Articolul este binevenit. Aflam lucruri interesante despre autor. Un om care ,POATE, a privit meciul din stadion. Daca este asa ,nu stiu si nici nu cred. Si iata de ce. La sfarsitul meciului dl Reghe. L. si-a chemat la centrul terenului toata delegatia prezenta la acest meci. S-au adunat cu totii in cerc facand ,pret de cateva minute bune ,un fel de sedinta cu strigaturi si alte "alea" , fapt ce a incitat tribunele. Apoi au mers la galeria lor si impreuna cu ea s-au bucurat de victorie. Lucru normal si de inteles . De neinteles este faptul ca iar s-au adunat spre centru,au facut iarasi o mica hora si au vrut sa plece la cabine . Atunci tribuna 1 i-a apostrofat. Pentru a da o cat mai mare importanta situatiei ,creata de maniera lor aroganta, au hotarat sa mearga la cabine pe alta iesire. Asadar domnule redactor/scrib/neinteles lucrule acestea nu le-ati observat? De altfel, nimeni nu a vrut sa scrie despre aceste lucruri cum s-au intamplat. De fapt,adevarul. P.S. Felicitari pentru comportament "SOARELUI MEU"...
Foarte bun articol! O spune cineva neutru, care nu nu nici rapidist, nici anti-rapidist.
"Domnu" Geambasu nu face decat sa confirme ca e anti rapidist. Astfel de manifestari au avut si alte galerii, inclusiv cei cativa rataciti de la meciurile clonei din Berceni atat de draga acestui geambas ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Păi cum puteai tu să pierzi ocazia să behăi puțin când ai "ocazia"!!! Voi toți ăștia juenaliști... băgători de seamă.. postaci de internet... nu o mai faceți pe mironosițele!!! Mai mult sau mai puțin ,kucruri de genul ăsta se întâmplă în toate derby-urile și meciurile mai tari din România și din majoritatea campionatelor din Europa și din Lume. Lucruri de genul ăsta și de MULTE ori MULT mai rău. Bla... bla... bla... hai să vorbim ca să ne băgăm în seamă!!! Pe Geambașu chiar îl înșeleg , este ziarist... dar când vă văd pe voi ăștia lupii moraliști postaci de InterNet mi se face greață. Mai ales atunci când după cum TOATĂ LUMEA ȘTIE , pe la echipele voastre "iubite" au fost derapaje cât casa de multe... multe... ori. Nu mă apuc să dau exemple că "mi se termină cerneala".
Domnule Geambasu dar de pantoful aruncat in arbitru la meciul Craiova 1948-Faru si scandarile rasiste petrecute pe alte stadioane nu sti nimic ? Sau te deranjeaza Rapidul ca a revenit pe propriile picioare in prima liga si aduce spectatori multi sau nu suporti aceasta echipa care este cea mai iubita din tara ! Vezi comportamentul si la alte echipe si lasa Rapidu in pace ! Nici o padure nu este verde total are si uscaturi ! Suporteri lui Sepsi isi sustin echipa numai in limba maghiara dar aici este campionatul RO ! Dai dovada de multa absurbitate !
Pacat de finalul urat pentru galeria Rapidului; dupa mine nu fac decat sa-si atraga suspendarea terenului si , in ochii mei, asta echivaleaza cu intrarea *** a lui Belu desi stia ca are galben; practic isi priveaza echipa de al 12-lea jucator, poate cel mai important in momentul asta la Rapid . Fara atmosfera creeata de ei portarul lor ar fi fost probabil invins mult mai devreme, nu doar in meciul de aseara. Cu stadionul gol Rapidul va redeveni cel din B din anul pandemiei,inestetic si fara...farmec :) . Parerea mea-ca suporter al adversarimor de aseara-ramaneti la ce faceti frumos, presiune pe adversari (si pe arbitri) e si cand tot stadionul canta, chiar mai mult decat atunci cand zboara sticle si petarde. Apropo, daca Pigliacelli nu se mai ridica dupa petarda ai de langa el si se pierdea meciul cu 3-0 ( si era 1-0 pentru voi atunci) , cat de bine v-ati fi simtit?!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Solutia e simpla si la indemana, englezii-cei care, alaturi de fotbal, au "inventat si huliganismul-au aplicat-o deja de ani buni. Galeriile, in esenta lor, nu sunt "rele", doar cativa indivizi care strica tot si trag dupa ei si pe ceilalti. Identificati si interzisi pe stadioane, sa vada meciul la sectie, etc. Galeriile vor exista si vor prospera si fara ei, vor (re?)deveni ceea ce ar trebui sa fie: completare la spectacolul de pe teren. Dar am mai spus si in alte comentarii, genul asta de indivizi, fanatici si agresivi, sunt utili tuturor partidelor, asa ca nimeni nu intra in ei. Pana cand nu se va intampla o tragedie-de genul Colectiv-si atunci toti vor plange cu lacrimi de crocodil solutiile neaplicate.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.