Știri din fotbal internațional
Brazilia - Maroc, primul șoc al Mondialului, a avut două reprize total diferite: „De ce îți e frică, de aia nu scapi!”
0
Australia - Turcia, în Grupa D la Campionatul Mondial » Aici am fi putut fi noi: echipele probabile + cote
0
Stelea a ținut să-l contrazică în direct pe Răducioiu, după primul rezultat-șoc de la Mondial
0
Qatar - Elveția » Prima MARE SURPRIZĂ a Mondialului! Lovitură în minutul 90+5
6
Lifestyle
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
0
Katy Perry, în centrul atenției la SUA – Paraguay, alături de fostul prim-ministru
2
I l-a aruncat în cap lui Beckham! Reporterul GSP era la 3 metri distanță și a surprins întreaga scenă ciudată, la SUA - Paraguay
3
Toți o țin minte cu telefonul în decolteu, iar acum s-a întors după 16 ani! Larissa Riquelme, apariție de nerecunoscut la SUA - Paraguay
0
Acordul SUA-Iran va fi semnat duminică și Strâmtoarea Ormuz va fi deschisă ...
Libertatea
Istoria fascinantă a fotbalului. De la lupte violente pe maidane, la un ...
Adevărul
Se construiește stadionul viitorului în România » Va funcționa exclusiv cu ...
GSP SPECIAL
O țară din Europa face referendum pentru plafonarea numărului populației. ...
Libertatea
Perfect adevarat! Doar ca “fostele glorii”sunt in drept sa plece cu istoria si palmaresul Stelei, caci acestia sunt istoria si palamaresul, ei sunt Steaua.
Sper sa ai gura aurita si sa se inchida definitiv sectia de fotbal care apartie clubului sportiv al armatei. Dupa, este doar o chestiune de timp pana FCSB isi va redobandi numele de care a fost privata, adica Fotbal Club Steaua Bucuresti.
Acum vin, in 2-3 saptamani se rezolva. Am auzit ca saptamana viitoare vine in sfarsit decizia definitiva si irevocabila cu care talpanistii tot dau in cap de vreo 7-8 ani de zile, dar care momentan e in stand-by - na, asta se intampla cand evaluarea este facuta de o firma de apartament, al carui administrator, culmea, este la inchisoare acum. Totusi, putina rabdare, curand se umplu conturile burtosilor de la CSA. E sigura treaba, vine sechestrul de 37 de milioane de eur.
Fcsb este Steaua!!! Tudorel probabil ca era deshidratat când a afirmat aceasta prostie.
Sunt curios cum arata la tine o echipa buna spre foarte buna, o forta, daca o echipa care in ultimii 11 ani a castigat 3 titluri, 2 cupe, 2 cupe a ligii si de 7 ori a fost vicecampioana, este banala. Este Farul o echipa mare, care are 2 titluri, 2 calificari in play-off si o evitare a retrogradarii din mila lui Gigel ? Sau poate este Dinamo, cu 2 insolvente si o retrogradare la activ ? Sau FC R cu un faliment si vreo 5 ani de inexistenta ? Sau poate este Craiova lui Rotaru o echipa mare, eterna pierzatoare din Liga 1 ? Vezi ca nici Ac Milan, Inter Milano, Roma, Lazio, Genoa, Sampdoria, Chievo sau Verona nu au un stadion propriu, ci il inchiriaza de la primarie. Vezi ca Real, Barcelona sau Ajax au terenurile de antrenament la kilometri buni in afara orasului. Vezi ca Amsterdam Arena este la vreo 8km in afara orasului, asta inseamna ca Ajax este o echipa de la tara, din zona rurala ? Despre identitate ? Nu stiu ce sa zic, este o echipa nascuta din moartea Stelei Bucuresti, ceea ce inseamna ca a dobandit totusi o identitate proprie. Este o echipa nascuta in Ghencea si care reprezinta toata Romania, ceea ce ii confera o identitate. Iti dau dreptate in ceea ce priveste antrenorul profesionist, nici noua nu ne convine, dar aceasta este situatia in aceasta perioada, noi masa mare de oameni suntem convinsi ca se va rezolva in 2-3 ani, avem rabdare.
Vezi ca asta e de-al tău, dar vrea sa fie sarcastic. Nici voi nu va înțelegeți între voi. Important e ca ați ajuns la un consens in privința echipei susținute. Pentru voi FC Fcsb SA este Steaua, iar Steaua nu e Steaua. Mai și vorbesti de omoratul neuronilor.
Bine ai "inviat", vecine! Ai cam disparut din peisaj in ultimul timp si era bine daca ramaneai disparut! Va tataie fundul ca vom juca in Ghencea?:)) PS. In constatare...nu in realizare! I-am spus si "corectorului". Mai e mult pana departe! Asta in cazul fericit in care veti catiga(din nou) cu ajutorul clatitareselor!:))
Ca voi, milioane câți sunteți, credeți ca FC Fcsb SA este Steaua sunt doar milioane de opinii, nu și adevăruri. Actele sunt acte.
Pai, in aceasta situatie, problema ta este cu justitia care te-a condamnat pe nedrept. Deci, te duci la CEDO (Uefa, Tas, in cazul de fata?). Totusi, "noulul proprietar" nu ii pasa ca tu ai avut probleme cu justitia, el nu stie ca ai fost condamnat pe nedrept, el stie una si buna, are o casa pe care a renovat-o, pe care a mobilat-o, de care a avut grija si stie ca e a lui acum. Tu, ca fost proprietar, daca vrei sa iti recuperezi casa, este normal sa ii achiti "noul proprietar" toate costurile pe care le-a avut cu casa, pana la urma a dat bani pe mobila, pe vopsea, pe marmura, pe faianta etc.
Mai lipsea sa spui si fara culori,ca sa aratii lumii intregi,ca ai creier de gaina! Apropo,clona Csa are stadion?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.