Alte știri din fotbal
Presa din Ungaria, prima reacție după ce Sepsi a obținut promovarea în Superligă
0
Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat la limită promovarea directă în Superliga: „Puțin atipic, ne-a costat scump”
0
Laszlo Dioszegi, show pe teren după ce Sepsi a revenit în Superligă
1
Pe cine mizează Emil Săndoi înaintea meciului cu U Cluj: „Pot face diferența” » Ce spune despre declarațiile lui Aurel Țicleanu
0
Știri din fotbal internațional
Celtic - Hearts, în ultima etapă din liga Scoției » „Finala campionatului” care poate scrie istorie
0
Nadia Comăneci a vorbit din SUA despre succesul lui Cristi Chivu la Inter: „Antrenor de nota 10”
0
Xabi Alonso e foarte aproape de o revenire în Premier League » Negocierile se reiau în următoarele 24 de ore
0
Cristiano Ronaldo rămâne fără antrenor la Al Nassr » Jorge Jesus pleacă la finalul sezonului
0
Lifestyle
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
9
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
5
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
LIVE TEXT Finala Eurovision 2026. Ce țări se luptă pentru ...
Libertatea
O căprioară „alcoolizată” a devenit virală în Franța: „Bambi a băut prea ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Cum a reușit un băiețel de 12 ani din Ucraina să dezactiveze o dronă ...
Libertatea
„Special one” a fost doar prin gălețile cu bani ale lui Abramovich și lipsa PSR de atunci, când i se aduceau la nas toate pretențiile. Despre neregulile financiare precedente a sărit să se „plângă” repede și Boehly.
Hehe, pensii speciale, și nu de judecători, ci de păcălitori de miliardari. Da, nu ar fi exclus ca Jose să îi ia și banii rusului de la Monaco, că e obișnuit de la Abramovich!
Titlu de clasa zero, Ben (e) fica, eu nu inteleg de ce nu se penstioneaza oamenii astia la Monte Carlo si ne lasa in pace...a $cuze, am uitat.
Hai să nu ne facem că nu vedem fondul problemei. Pentru că niciun club de top care țintește an de an titlul și să facă performanță adevărată în Europa, adică să tragă să ajungă cât mai sus posibil în Champions, nu avea nevoie de Mourinho. Pentru că nu mai livra ceea ce reușea înainte! Așa că Jose nu a avut de ales decât dintre echipe cu bugete mai mici, de genul Fenerbahce și Roma anti-fair-play financiar a lui Friedkin, dar care i-au satisfăcut orgoliul salarial pe oriunde a mers. Apoi, să vezi ipocrizenie, vine și declară, după ce l-au dat afară, că a fost o greșeală, că Turcia nu era de nasul lui. Serios? Scumpă eroarea, de vreo 100 de milioane, rotunjind cu lefurile și toate transferurile... Dar Benfica e? Sau acasă e permis orice, mai rău decât să te bară azerii?, că se trece cu vederea. Nici măcar umorul nu i-a rămas... Dacă n-ar fi plâns, ar fi de râs! Altul ce îmbătrânește urât.
Campionatul e cu bataie lunga, si de aceea in general diferenta o face bugetul de achizitii. Ca idee, Fener a cheltuit 63 milioane (fara Kerem, 24, adus dupa plecarea lui) in timp de rivala Galata a cheltuit 148 milioane.. oricat de special ar fi anternorul, e greu de compensat o valoare mai mult decat dubla a achizitiilor. Sigur, au fost si exceptii, minuni gen Leicester sau Leverkusen, dar 99,9% titlul ajunge la echipele care platesc cel mai mult. Dupa mintea autorului, asteptarea era ca el sa castige scudetto cu achizitii de 18 milioane (2023/2024) si sa ia fata lui Juve (95,5 milioane) sau Inter (75 milioane). In conditiile date, cupele europene castigate au fost reale performante, cam unice pt cluburi in ultimii 20 de ani.
"după ce s-a văicărit că nu s-a calificat în grupa Ligii din cauză că nu i s-a rezolvat la timp transferul dorit, Kerem Akturkoglu a semnat cu turcii la 3 zile după plecarea portughezului! Așadar, Jose i-a deschis Benficăi porțile spre grupă, i-a adus și 22,5 milioane în conturi, după care se instalează pe Da Luz" Asadar nu este nici o problema cand el cere un jucator si este adus dupa cel mai important meci, nu? Si nu orice jucator ci un atacant pur.
Santa Clara, Santa Compensação, Lage e departe de a fi vreun sfânt pe Da Luz. Nu cred că se compară să te facă de râs azerii de să-ți sară Qarairbagurile în casă de la 2-0, oricât am căuta prin statisticile Benficăi...
Intr-o postare anterioara am omis sa precizez ca niciun urmas al lui Alex Ferguson n-a performat la United precum Mourinho!
Inca ceva: Lage a fost concediat si pentru "egalul" de acasa cu Santa Clara, in ciuda faptului ca Benfica a avut superioritate numerica o mare parte din timp! "Statisticianul" D. Scorpie a omis acest rezultat.
Nu vreau să-l apar pe Scorpie, dară nu cred că trebuie să lucrezi pentru Marca, L'équipe sau Gazzetta delo Sport pentru ați da cu părerea, nu?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.