Alte știri din fotbal
Mihai Rotaru, exploziv la adresa LPF: „M-am simțit jignit. Nu suntem de acord”
0
Mihai Rotaru a spus cum a ales noul antrenor de la Craiova: „La Universitatea nu e pe ieftineală!” » L-a comparat cu un tehnician din Premier League
4
Liga 2 » REMONTADA incredibilă în Chindia Târgoviște - CS Afumați! În minutul 51 era 2-0, ireal ce s-a întâmplat până la final
10
Transfer pe ruta CFR Cluj - U Cluj: „Este un nume important” » Avea 12 ani la echipă
0
Știri din fotbal internațional
Vinicius Jr. i-a dat un ultimatum lui Florentino Perez! » „O să prelungesc cu Real Madrid cu o singură condiție”
0
Clauza care aprinde imaginația fanilor Barcelonei » Leo Messi i-ar putea urma pe Thierry Henry și pe Beckham!
0
Jucătorul din Premier League, investigat de Federație și Poliție după ce ar fi scuipat un suporter
0
Cristi Chivu l-a descoperit pe „noul Donnarumma”! » Inter i-a și prelungit contractul portarului de 2 metri
0
Lifestyle
Actrița Irina Antonie: „Simona Halep a venit de 5 ori la piesa «Stă să plouă». Când o vedeam câștigând, mi se schimba perspectiva”
1
Gabriela Ruse și-a sărbătorit ziua de naștere în Maldive: „Sexy”
2
Prezentatoarea Olivia Cucoș a spus „DA!” » S-a logodit cu un fotbalist care evoluează în România: „Relația noastră avea deja un an”
6
Necaz în paradis! Fugarul Săvulescu, ex-acționar Dinamo, s-a despărțit de fotomodelul Angela după 7 ani de relație
9
Ursula Von der Leyen vrea să aibă propriul serviciu secret. De ce nu sunt ...
Libertatea
Lumea fotbalului a luat foc după ultima combinație din culise. Gino ...
Adevărul
Misterul fotografiei virale: Gabi Balint explică imaginea cu „N'Doye” și ...
GSP SPECIAL
Dani Mocanu s-a folosit de rețelele sociale ca să ascundă 1.600.000 de lei, ...
Libertatea
Si totusi cum de te-ai incris cu 1 luna inainte pentru deplasarea de la Sevilla cand intre semifinale si finala au fost fix 3 saptamani? Pe 16 aprilie a fost returul semifinalei si pe 7 mai finala.
Nu stiu si nici nu ma intereseaza daca al tau comentariu reflecta realitatea traita de tine sau este un produs al imaginatiei, mie unuia mi-a placut, multumesc ca mi-ai oferit privilegiul de a-l citi.
Ieri, vestea asta m-a lovit ca o maciuca si, pentru prima oara in viata mea mi-am simtit inima tandari, stransa dureros ca intr-o menghina nemiloasa. Am inchis net-ul, refuzand sa cred stirea. Apoi, prabusit intr-o stare confuza, m-au napadit amintirile... 7 mai 1986, Steaua in finala CCE; M-am inscris pe o lista cu o luna inainte si, dupa un dosar stufos si zeci de aprobari am fost unul dintre fericitii admisi a participa la eveniment; am platit 5000 de lei (2 salarii pe vremea aia); m-am imbarcat in avion in dimineata meciului. Eram tanar si dornic sa respir macar pentru cateva ore, prima oara in viata mea, aerul de libertate din afara Cortinei de Fier. In tribunele stadionului Ramon Sanchez Pizjuan am trait meciul relaxat la inceput, fara sa-mi fac iluzii, insa pe masura ce trecea timpul si Steaua rezista imperial, emotiile cresteau progresiv. La loviturile de departajare deja tremuram tot; parase Duckadam primele 3, Lacatus si Balint marcasera; a patra lovitura n-am vazut-o, am inchis ochii... i-am deschis in momentul in care vuietul stadionului atinsese paroxismul si l-am vazut pe Duckadam sprintand cu mingea in mana spre mijlocul terenului; abia a atunci am constientizat ca am fost martor ocular al istoriei fotbalului romanesc! Ieri, am scos din dulap cutia in care pastrez biletul si fanionul de la meci; mi-au dat lacrimile... Drum lin printre stele, Helmuth Duckadam! P.S.: Sunt nascut in acelasi an si in aceeasi luna cu el.
Bravo, Mironică!
Daca nu reusesti sa intelegi un mesaj este problema ta...pt cei ca tine exista o vorba veche...daca taceai , filozof ramaneai..!!!
...pentru cei singuri cu dragostea lor...pentru cei singuri cu tristetea lor...se vor inmulti de buna seama ...locurile singure si singuratice din aer ...
Ieri, vestea asta m-a lovit ca o maciuca si, pentru prima oara in viata mea mi-am simtit inima tandari, stransa dureros ca intr-o menghina nemiloasa. Am inchis net-ul, refuzand sa cred stirea. Apoi, prabusit intr-o stare confuza, m-au napadit amintirile... 7 mai 1986, Steaua in finala CCE; M-am inscris pe o lista cu o luna inainte si, dupa un dosar stufos si zeci de aprobari am fost unul dintre fericitii admisi a participa la eveniment; am platit 5000 de lei (2 salarii pe vremea aia); m-am imbarcat in avion in dimineata meciului. Eram tanar si dornic sa respir macar pentru cateva ore, prima oara in viata mea, aerul de libertate din afara Cortinei de Fier. In tribunele stadionului Ramon Sanchez Pizjuan am trait meciul relaxat la inceput, fara sa-mi fac iluzii, insa pe masura ce trecea timpul si Steaua rezista imperial, emotiile cresteau progresiv. La loviturile de departajare deja tremuram tot; parase Duckadam primele 3, Lacatus si Balint marcasera; a patra lovitura n-am vazut-o, am inchis ochii... i-am deschis in momentul in care vuietul stadionului atinsese paroxismul si l-am vazut pe Duckadam sprintand cu mingea in mana spre mijlocul terenului; abia a atunci am constientizat ca am fost martor ocular al istoriei fotbalului romanesc! Ieri, am scos din dulap cutia in care pastrez biletul si fanionul de la meci; mi-au dat lacrimile... Drum bun printre stele, Helmuth Duckadam! P.S.: Sunt nascut in acelasi an si in aceeasi luna cu el.
trebuia sa-l tina Becali acolo lînga el cu orice pret..
Ia, uite! Mironică poate să scrie și frumos! Brava! Dar cred că e datorită subiectului! ;-)
Nu ți e mă rușine să murdărești momentul ăsta trist din cauza frustrărilor voastre? Cât de ticălos să fi, să te legi de o chestie trecuta și da, dureroasă! Dar nu ai ce sa i ceri unui ***!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.