Comentarii (22)
Dodel
Dodel  •  24 Iunie 2026, 22:53
Postat de roddymcneil pe 24 Iunie 2026, 22:41

Cînd anulezi alegerile pentru motive care nu au fost făcute publice (desecretizate), nu mai faci parte din lumea democratică.

Dar cand castigi alegerile cu 0 lei din ce lume faci parte ???

moise
moise  •  24 Iunie 2026, 22:50
Postat de roddymcneil pe 24 Iunie 2026, 22:41

Cînd anulezi alegerile pentru motive care nu au fost făcute publice (desecretizate), nu mai faci parte din lumea democratică.

Oare pe noi (adică pe ei, regimul) nu ar trebui sa ne interzică cineva?!!!

moise
moise  •  24 Iunie 2026, 22:47

Io zic sa taci și să stai jos. Bine ar fi ca sportul sa nu facă politică. Deloc Nici pentru unii nici pentru alții. E plina istoria de agresori, mai mult sau mai puțini vizibili sau recunoscuți care au concurat liberi în toate sporturile și competițiile posibile. Când galeriile afișează mesaje care cu greu se pot numi politice, sunt pedepsite. Când forurile sportive se aliaza celor politice totul e ok. Și baga la boicoturi până le vine acru. Evident cu rezultate nule. Și neavenite. E absurd oricine aproba o agresiune sau un război. Dar oare sportul nu ar trebui sa vindece și să unească oameni in loc sa devina o prelungire a războiului?! Nu mă aștept să fiu înțeles. Sau aprobat. Sper doar ca regimul liber și democrația sa nu îmi bata în ușă mâine dimineață pe la 6....

porta
porta  •  24 Iunie 2026, 22:47

Dar AMERICA care a atacat IRANUL nu spui nimic Mironoca cel uituc.

zalmolxis
zalmolxis  •  24 Iunie 2026, 22:46

Pai si tari ca Sua , Israel , Marea Britanie , Franta , ce facem cand ataca neprovocat ?

ovidiu55
ovidiu55  •  24 Iunie 2026, 22:44

Mihai, o minima documentare inainte sa te faci de ras ca la competitiile pe care le comentezi. Boc nu are nici o legatura cu stadionul, acesta este al Consiliului Judetean, nu al Primariei. Nu Boc a dat tema de proiectare a stadionului, nu el a cerut pista de atletism, care a dealtfel a existat dintotdeauna la acest stadion, construit chiar in urma performantei unui atlet, Somogyi István, la JO din 1908. El nu are cum sa ostracizeze CFR, nici daca ar dori. Dar clar nu doreste asta, dovada stand pozele facute la meciurile CFR din Gruia, langa Pászkány, purtand fericit camasi visinii si fularul feroviarilor. Doar Árpi era cel mai mare sponsor al PD si al campaniei lui Basescu, asa cum se putea citi chiar si in Monitorul Oficial. Ca doar tot PD a facut posibil contractul de asociere in participatiune cu Regionala CFR, care dupa ce ca e pe bani de nimic, devalizand statul, nici nu se incaseaza, fiind nevoie de actiuni in instanta pentru a obliga proprietarii echipei de fotbal sa-si respecte obligatiile contractuale. Cat a depins de el, cateva titluri ale CFR au fost facilitate de U. El acum e suporter U de nevoie, a vazut ca aici oamenii sunt langa echipa indiferent de rezultate si liga, or la CFR audienta scazand, nu mai are parte de baile de multime din Champions League. Cat despre treaba cu sportivii rusi, sa vedem si cat de atent a citit acel contract si cum se va termina pana la urma. Numai bine!

Salient
Salient  •  24 Iunie 2026, 22:42

Bine zis! Cand liderii Kremlinului vor demonstra prin fapte ca vor sa reintre in lumea civilizata si pasnica, e clar ca vor fi bineveniti.

roddymcneil
roddymcneil  •  24 Iunie 2026, 22:41

Cînd anulezi alegerile pentru motive care nu au fost făcute publice (desecretizate), nu mai faci parte din lumea democratică.

RockyIV
RockyIV  •  24 Iunie 2026, 22:41

E de bun simț! Altă abordare a situației ar fi neavenită!

mattteo
mattteo  •  24 Iunie 2026, 22:27

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

  • 1
  • 2
  • 3
Comentează