Alte știri din fotbal
CFR Cluj câștigă pe terenul celor de la UTA Arad și face un pas mare spre play-off
5
Conducerea vrea să vândă echipa, antrenorul oferă detalii din vestiar: „Două luni de întârziere”
0
Claudiu Niculescu a semnat pe un an și jumătate cu Unirea Slobozia!
6
A semnat! Ronaldo Deaconu s-a transferat la echipa care vrea să ia pe sus Liga 1 în sezonul viitor
2
Știri din fotbal internațional
WOW! Internaționalul român l-a făcut zob pe marele Seedorf: „Un dezastru! Cu el, au pus capac”
0
Un înalt oficial al Uniunii Europene îi răspunde dur lui Gianni Infantino, care a deschis ușa Rusiei: „Nu totul este negociabil”
0
Pariul câștigat de președintele lui Inter cu Cristi Chivu: „Suntem unicii în Serie A”
0
Inter - Torino, pentru un loc în semifinalele Cupei Italiei
1
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Ce tablouri a pictat Ion Nicola, românul care schimba mesaje cu infractorul ...
Libertatea
Răzvrătire fiscală în localitatea unde a început Răscoala de la 1907. ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Rusia amenință fără teamă că va ataca orice soldat NATO care va ajunge în ...
Libertatea
era gata, gata sa zic ca articolul lu Mironica n-are legatura cu sportul, dupa aia vazui ca Coventry e pe primul loc in England Championship, deci are legatura cu sportul...totusi cred ca e prea mult Coventry, ar trebui sa mai vorbim si de Stoke sau Blackburn, ca de Beitar sau Maccabi e strict interzis sa vorbim, da asta e, tot inainte ca partidu
Înțeleg poziția dumneavoastră, mai ales poziția trustului angajator însă am o remarcă în numele altei deontologii care va este total străină : oare ceea ce spuneți nu este valabil și pentru sportivii UȘ sau din Israel? Ca să nu dezgrop alt șir de morți … E vorba de fapt de lipsă de rușine a speciei umane!
Sunt de acord cu musiu Mironica!
Opinia mea e ușor diferită de a d-lui Mironică. Reincluderea Rusiei în competițiile sportive majore nu e „validarea agresiunii rusești prin sport”, ci recunoașterea unui eșec și corectarea unei nedreptăți. Excluderea Rusiei din sport nu a oprit, încetinit sau afectat în vreun fel desfășurarea războiului (din păcate). Ăsta e eșecul. Nedreptatea e dublă: întâi, că sportivii ruși sunt pedepsiți pentru deciziile luate de politicieni. Apoi, că alte state vinovate de agresiuni grave împotriva altor state sau a propriilor cetățeni (de exemplu SUA, Israel) nu au fost pedepsite dpdv sportiv. Așa că decizia conducătorilor sportului poate fi citită în cheia „dacă tot nu pot să aplic sancțiunile în mod unitar și oricum sancțiunile nu au niciun rezultat, mai bine nu aplic sancțiuni”.
Nu-i va băga nimeni în seamă. Nu există vreo țară serioasă care să se prezinte la un meci cu Rusia. Cele două exemplare pomenite în articol vorbesc, foarte probabil, doar ca să justifice banii murdari primiți de la Moscova. unde frustrarea e imensă.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.