Alte știri din fotbal
Obiectivul Petrolului în 2026: „Ploieșteanul asta vrea!”. Ce datorii are clubul: „Barcelona are de miliarde”
0
UTA Arad aduce un jucător cu experiență europeană » Fotbalistul care poate acoperi toate pozițiile din atac
0
Dorinel Munteanu l-a băgat în ședință pe Kevin Ciubotaru: „Asta i-am transmis”
0
Alimentul pe care Gică Hagi l-a eliminat din meniu: „De 5 ani”
3
Știri din fotbal internațional
Deschidere de scor în Manchester City - Chelsea » Derby-ul etapei #20 în Premier League
0
Fostul atacant de la FCSB și-a găsit o nouă echipă » Unde va evolua
1
Tottenham, remiză cu Sunderland în Premier League » Decizia luată în cazul lui Radu Drăgușin
0
Antrenorul Maduro a glumit după arestarea dictatorului din Venezuela: „Sunt bine, nu mă prinzi așa ușor”
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Femeia care l-ar fi refuzat pe Cristiano Ronaldo, apariție ireală de Anul Nou » Au rămas fără cuvinte când au văzut ținuta
2
Clipul viral cu Novak Djokovic și o influenceriță superbă a încins internetul » Sârbul s-a furișat în spatele ei și a învățat-o cum se face
0
Natalia Mateuț, apariție incendiară într-o destinație exotică: „Cel mai bun loc de pe Pământ”
16
Corina Caragea, apariție spectaculoasă de ziua ei: „Nivel nou deblocat”
1
România va trimite până la 5.000 de militari în misiunile și operațiile ...
Libertatea
Trei cazuri medicale bizare care au uimit lumea: cum a rămas o tânără ...
Adevărul
Parteneriatul Genoa-Rapid, sub comanda lui Dan Șucu, 12 luni mai târziu » ...
GSP SPECIAL
Cum a câștigat un parior 400.000 de dolari, după ce a prezis suspect soarta ...
Libertatea
completez: 1. cuvintul potemkiniada nu exista, e doar o revarsare din prea-plinul ''cultural'' al autorului pt naivii care ne crede. 2. legatura intre zicala si rus e un fake, ce are imparateasa cu leopardul, expresia a fost inventata de alecu popovici acum peste 50 de ani, nu mai detaliez cine e asta si in ce conjunctura a inventat-o. 3. cind te ''culturalizezi'' cu fudulie de pe net trebuie sa suporti si riscul unor ''chifle'' de proportii!
...noi care suntem aici pe pamantul sfant numit Romania incercam sa vedem cum ne vom califica la Mondial ...incercam sa vedem orbi ca si Homer...Burleanu a vorbit despre puterea noastra fotbalistica...el a ridicat in slavi fotbalistul Yannis si pe cei din Golf ...unsprezece ...unde gasim unsprezece ca ei ?...atunci sa vezi Potemkin...
''Cuvântul provine de la Grigori Potemkin, secolul XVI''!!!??? ''....... în perioada 1785-1790, Potemkin a ordonat ca în fața caselor sărace......''!!!??? drejane, cu bologa mai fu cum mai fu, dar sa spui ca perioada 1785-1790 e in secolul...XVI denota o prostie de nesuportat! iar tu moderatorule fa bine si publica acest comentariu!
Laurențiu Ciurel: Când am analizat salariile fotbaliștilor de la Pandurii, in 2013, mi-am făcut cruce..am găsit un jucător care nu mai jucase un meci oficial de peste 2 ani (erau 4 pe același post), cu salariu de 12 mii de euro. Lunar. Fără prime...L-am chemat pe omul care-l pusesem la club...si i-am cerut sa renegocieze salariul cu fotbalistul...maxim 5000 deși mai avea peste un an de contract...Daca nu vrea, să-l dea afara cumva. Peste jumătate de ora Dorin s-a întors radios: Rezolvat!...Jucătorul a izbucnit in ras, i-a luat contractul din mâna si l-a semnat extrem de bucuros, râzând cu gura la urechi...râdea pentru ca acum, cu 5 mii, el zice ca ia mai mult decât înainte când avea 12 mii. Cum asa? Bine, banii erau doar pe hârtie, diferența mergea in alte buzunare.
Intreb si eu ca sa nu stau degeaba...nationala e musai sa fie exact ca Generatia de Aur? Pun pariu ca nenea asta vorbea urat si de generatia lui Mutu si Chivu.
Citind o parte din material, m-a frapat o afirmatie, aceea ca se ajunge mai usor la o Cupa Mondiala; mi se pare gresita afirmatia, intrucat continentul care domina net competitia majora a primit un supliment de locuri prea mic dupa cresterea numarului de participante la 48!!
Nu dați vina pe jucători. Românii sînt talentați. Cînd ați urmărit ultima oară cum se fac antrenamente la copii și tineri? Bătaie de joc e puțin spus pe banii părinților. Iar fotbalul din ziua de azi e urîtit și prin reguli și arbitraj. Platini a spus acum cîteva luni că el și cunoscuții lui nu se mai uită la fotbal. Arătați-mi un singur jucător de azi făcut vedetă inteligent!
foarte bun articol !
Domnu ziarist nu mai incercati sa manipulați,că nu o reclamă la bere face lumea să creadă că suntem nush ce valori ori nush ce influenceri denaturează realitatea,voi sunteți principalii vinovați ,voi faceți articolele alea cu Ianis pe urmele căruia in fiecare perioadă de mercato se afla cate un gigant,poate acordeonistul Nicu Gigantu sa fie pe urmele lui că vreun club de fotbal nu am văzut ,știrile cu Rațiu la Barcelona sunt zilnice aici pe GSP nu la influencerul care face reclama la orice,ofertele alea inexistente de la Manchester și Real aici le citim la domniile voastre ziariștilor care luptați cu casele de pariuri dar toți aveți podcasturi sponsorizate de case de pariuri ,mai lasă ipocrizia nene că voi numiți magicieni și vrăjitori tot felul de inși care mai departe de Al Shaorma și Sugiuc Baclava Sport nu au ajuns
Pai Norvegia îți preda și mâine o lecție de fotbal ,spui Norvegia de zici că aia sunt niste desculți,ori crezi că dacă nu toți au norocul lui Edi și anume sa nu treci centrul terenului 80 de min să aibă adversarii 10 ocazii și tu să scoți egal asta înseamnă că ești sub Romania,noua și Slovacia la Euro ne-a predat lecție de fotbal ori ai uitat penalty ul a la Florin Tănase obținut de golden boy Ianis
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.