OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Adi Popa anunță transferuri la Steaua: „Va mai veni încă un nume!”
0
După ani de așteptare, a ajuns la capătul răbdării! Ștefan Iovan, mesaj-manifest: „Mi se pare o tristețe! Să intervină cei care conduc România”
16
Președintele Universității Craiova: „Sper să nu regretăm ieșirea din Conference League”
0
Meci într-un decor pitoresc în România » Gazon acoperit de zăpadă, minge verde și munți de jur-împrejur
0
Știri din fotbal internațional
Cum sunt văzute FCSB și România prin ochii unui experimentat jurnalist croat: „Cei mai mulți doar asta își amintesc”
0
Ținuta lui Kate Scott, motiv de glume în cel mai vizionat show despre Liga Campionilor: „Uite, e satin!”
0
Meci de poveste la Praga! Barcelona se impune după un thriller cu Slavia » Catalanii rămân în lupta pentru primele 8 locuri
3
PSV, surclasată de Newcastle! Dennis Man a fost schimbat în minutul 62
1
Lifestyle
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
2
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
8
Bogații de la Davos și-au pierdut răbdarea cu Donald Trump și au ieșit din ...
Libertatea
Român din Suedia, surprins de iarna extremă: „Sunt confuz, nu plânge nimeni ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
SUA a ajuns la un prim acord, care va dura „pentru totdeauna”, cu privire ...
Libertatea
da, asta ar putea sa opreasca razboiul! daca TOTI sportivii rusi ar refuza sa participe in TOATE competitiile- nationale sau internationale- putin n-ar avea de ales: fara sport, nu exista societate civila- fara societate civila, nu exista stat sau tara! e simplu!
Si ce vina au sportivii pentru ce face Putin? Cu ce rezolvi daca le interzici participarea la competitii?
Daca imi poate si mie explica cineva fara sa ma acute de pro sau contra de ce trebuie sa sefere niste sportivi pentru ca niste nebuni s-au dus peste alti nebuni? Adica un sportiv care s-a antrenat toata viata sa nu mai poata participa la competitii pentru ca Putin a invadat alta tara? Cu ce e vinovat sportivul si cu ce ajuta intr-un fel sa nu il lasi pe sportiv sa participe. O sa opreasca chestia asta razboiul? Nu cred, pur si simplu e o masura irationala. Ca de ce nu protesteaza sportivul rus impotriva lui Putin? Madame Dusmanescu dupa poza cred ca ati prins ultimii ani de ceausescu, nu?
Foarte bun articolul, bravo ! Asta înseamnă jurnalism, fie el sportiv sau de alt fel. Că vă atacă trollii rusnaci sau i...ții de serviciu (utili orcilor) nu înseamnă nimic ! Bravo doamnă !
E politically correctness ce „reciți” tu!Și știu ca e inutil sa incerci sa-i contrazici pe cei ca tine-(care au numai certitudini-de fapt le halesc pe nemestecate-livrate de unde trebuie și care știu ca... nu e bine sa ai și indoieli)!Dar cum se face ca niciunul dintre voi nu a obiectat când haidamacii lu Zelenski le sigilau bisericile românilor din Maramureșul istoric(dupa cum se vedea la România TV) sau când parlamentul ucrainean le interzicea invațamântul in lima materna românilor din Bucovina și Basarabia de Sud?!
De când au apărut în Occident materialele de propagandă cu „dacă faci duș singur, faci duș cu Putin” sau „dușurile reci ar putea fi cheia înfrângerii lui Putin”, m-am întrebat cine sunt oamenii care ar putea fi receptivi la așa ceva. Citind editorialul d-nei Dușmănescu și câteva dintre comentarii, am găsit răspunsul.
Lume, lume, sari cu Nobelul! Doamna D., care la golul lui Man Utd contra lui Liverpool a preferat să elogieze greșeala lui Quansah fără să observe execuția remarcabilă a lui Bruno, lovește din nou! A găsit soluția pentru încheierea războiului din Ucraina: trebuie doar să eliminăm sportivii ruși și bieloruși din competiții. Lasă că toate sancțiunile astea ridicole n-au avut niciun efect până acum, lasă că între timp Israelul a comis (și comite în continuare) un genocid în Gaza cu vreo 14 mii de copii uciși până acum și nimeni nu s-a gândit să-i elimine pe sportivii israelieni din competiții (deși sunt, cu toții, militari în rezervă deci complici sau participanți direcți la genocid), nu, dom'le, noi la Gesepeu am găsit adevărata problemă: niște copii din Rusia participă la un campionat de scrimă la Riad.
In schimb matale umilesti limba romana( V-a umilit nu ”Va umilit”)
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.