OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
CFR Cluj și-a prezentat oficial noile tricouri pentru sezonul 2026-2027. Schimbări majore de design
4
Oltenii le-au răspuns rivalilor: „Asta a spus Gigi Becali despre noi? Ha ha ha!”
2
Cine este gurmandul de la Dinamo? Raul Opruț l-a indicat, la acțiunea de azi
0
3 transferuri pentru care negociază în aceste ore Rapid + Victor Angelescu a spus și ce se întâmplă cu fiul lui Șucu
2
Știri din fotbal internațional
Messi a emoționat-o până la lacrimi » Momentul surprins de camerele TV
0
„E un mare idiot!” » Costi Mocanu îl jignește, după Anglia - Argentina
0
Thierry Henry a rămas mască după, Anglia - Argentina: „Ești mare, omule!”
0
„Wonderwall” străpuns de laserul lui Messi! Anglia a căzut secerată la câțiva pași de visul suprem » Spania - Argentina, marea finală!
37
Lifestyle
„Ati văzut meciul de aseară?!” » Nadia Comăneci, discurs-manifest la evenimentul de azi! Le propune românilor un parteneriat: „Să-i împingem, să-i scoatem din cutie!”
0
După boicotul din tur, Craiova și Vitebsk au surprins din nou » Regulamentul UEFA prevede amenzi și suspendări
0
CFR Cluj și-a prezentat oficial noile tricouri pentru sezonul 2026-2027. Schimbări majore de design
4
La 13 ani de la „scandalul Termopanul”, Gabi Tamaș, ajutat de Diana Munteanu, a reconstituit vandalismul soldat cu excluderea din națională
0
Ce ar pierde Marea Britanie dacă 100.000 de români ar pleca mâine. Studiul ...
Libertatea
Nuntă în familia a doi dintre cei mai bogați români. Cine sunt mirii care ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
Ce sunt marcajele „dinți de dragon” apărute pe drumurile naționale: Te fac ...
Libertatea
Și echipa fariseului ocnaș e tot pe sistem!
Precizez, că echipa patronată de oier, în opinia mea, beneficiază de arbitraje mai mult favorabile decât neutre, iar presa sportivă este în general mai mult părtinitoare decât obiectivă față de această echipă. Iar aceste aspecte, împreună cu valoarea lotului, în opinia mea o fac favorită certă la câștigarea titlului.
Uite ca ati ghicit. Nu isi scrie Ovidiu Ioanitoaia articolele, i le scriu altii din redactie. Asta face de 60 de ani doar ca v-ati prins voi foarte tarziu..
Nea Ovi s-a șmecherit! Postează de acasă.
Să nu spui că...apăi, ferească Dumnezeu!
Miroase a brânză cu putregai. Cine ii face articolele lui Nea Ovidiu ca in redactie nu mai vine ?
Pai daca tot pleaca de la asa punctaj strans orice este posibil . Probail micile detalii vor face diferenta. Totusi nu as scoate Rapidul din calcul chiar daca nu are atcanti de gura portii in forma lotul este echilibrat trebuie sa stiti ca vor juca meciurile de acasa in Giulesti unde presiunea aduce un plus spre deosebire de FCSB si Dinamo care vor juca pe N.A. este un mare avantaj. Cred ca orice este posibil. Dinamo nu are lot si vor conta rezervele destul de mult, aceiasi observatie si pentru U Cluj. Craiova si CFR sunt candidate serioase chiar daca au sincope au loturi bune . FCSB are avantajul dat de rezultatele din europa dar nu stiu in ce masura plombele aduse de nea Jiji cu preturi reduse vor face fata presiunii. Un Gheorghita de exemplu nu cred ca este de playyoff. In fine cu siguranta nu este mare favorita dar le raman arbitrejele pro si manevrele lui nea Jiji mai la un fundas advers mai la un mijlocas.
Klar FCSB care are jucători și antrenor. CFR cu DP ii moale și inconstanta și nu va câștiga nimic. DP nu mai are putere și judecată la meciuri sau pregătire. Nu traim din amintiri.
Nea Ovidiu găsește trei dintre protagoniști cu șanse reale de campioană. Poate fi oricare dintre cei menționați, de acord. Dar n-aș paria că locurile 2 și 3 vor fi ocupate tot din lista lista favoriților.Mai degrabă vad pe alții acolo.
Interesantă observația că în playoff cei șase pornesc de la aproximativ aceleași puncte, de acord. E ca un "reset" al competiției, sau mai precis ca un nou campionat intern, luat de la zero, între șase echipe, cele mai bune.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.