Alte știri din fotbal
Echipe la Turcia - România: GSP a avut dreptate! Așa va juca Lucescu diseară!
35
Patronul clubului din Superliga a ieșit la cumpărat de baclavale în treningul naționalei României
0
Constantin Budescu a învins Turcia lui Il Luce în 2017: „Luptați, jucați, arătați!”
0
Suporter de la Budapesta pentru națională: „Turcia - România 1-2! Vă spun și marcatorii”
1
Știri din fotbal internațional
Îngrijorarea în privința lui Jamal Musiala! » Pierde Mondialul 2026?!
0
Gennaro Gattuso, selecționerul Italiei, înaintea barajului pentru Mondial: „Aud voci care îmi spun asta”
0
Amatorism incredibil! O altă vedetă de la Real Madrid examinată la piciorul greșit?! » L'Equipe face dezvăluiri halucinante
0
Xabi Alonso, tot mai aproape de Liverpool, dar cu o condiție importantă încălcată de Real Madrid
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Participant la „jaful secolului” de la Timișoara, martor pentru DNA într-un ...
Libertatea
e asa greu de inteles Hr. Joanidis? Nici una.
Parcă mi se face dor de compunerile de pe vremea lui Daum.
Preliminariile au inceput cu Lucescu si ar fi firesc sa se mearga pana la capat cu el? Pai...1. Deja s a mers pana la capat, ca s-au incheiat si n-a reusit nimic. 2. Si preliminariile pentru World Cup 1994 au inceput cu un antrenor( Cornel Dinu )si totusi cand era clar ca trebuie schimbat, a fost schimbat cu Iordanescu si a fost o decizie inspirata fiindca altfel probabil nu mai vorbeam de niciun mondial atunci si de niciun sfert de finala.
Am terminat pe locul trei intr.o grupa unde și locul doi era prea puțin, iar acum, că urmează acel baraj in martie iar sperăm că acest ....Lucescu, cel mai mare dintre mari, ne va duce la mondiale, îl respect pentru tot ce a făcut până acum în sensul cel mai bun!! Însă, hai sa fim seriosi, obiectivi, Turcia, nu este San Marino, și mult peste Bosnia care ne a dat cu terenul în cap in repriza a doua, trăiti din respect și amintiri, și visați că Mircea Lucescu va face cumva să învingem Turcia, exclus, daca rămâne dumnealui mai bine nu ne mai prezentam, nu mai poate aduce niciun plus echipei naționale , dar aceasta victorie cu San Marino care mai bine nu mai venea , că noi românii uitam repede ce slabi am fost cu Bosnia, de fapt, penibili, cu toate echipele altfel nu aveam cum sa ajungem pe locul trei, nu cu Edy Iordănescu, nu cu Rădoi, nu cu antrenori care, nu sunt cei mai buni, însă , își asuma, și văd fotbalul asta cum este ACUM, NU cum era acum 20, 30 ani . Lasă ne D nul Lucescu sa ajungem la mondiale, cum? Pleacă de la națională, mai mult nu poți face , acum, mai puțin, da!!
Yildiz a fost titular in 9/10 meciuri la Juventus. Guler in 10/12. Calhanoglu in 9/10. Celik in 8/10. Ozcan in 0/8. Kadioglu in 7/11. Bayindir in 6/11. Singurul la care se aplica ce spui e Ozcan, sa zicem ca si Bayindir a pierdut prima echipa in favoarea lui Lammens.
Daca ar fi fotbalul matematica...dar nu e
Iar acum nu am avut "monștrii " dar în loc de Chivu ,Mutu,Contra ,Raț,Pancu etc avem Dragomir,Ghiță,Ianis,Mihăilă etc,Haiti s-a calificat la WC și de curiozitate m-am uitat pe lotul lor,jucători în Anglia ,Franța,Elvetia deci nu suntem departe nici de Haiti
Vreau sa spun ceva, am tot vazut peste tot ca se mentioneaza "e adevarat ca am batut cu 7-1 o nationala slaba, DAR SI Bosnia a batut-o greu, cu 1-0". Ce conteaza? de ce tot mentionam asta? mai bine bateam noi si pe unii si pe altii cu 1-0 si ne calificam, nu are rost sa facem comparatii d-astea. Poate Bosnia s-a protejat, a vazut ca nu are rost sa insiste mai mult pentru 3 pct. Noi am facut spectacol cand nu a mai contat.
Domnule Ioanițoaia vă rog să numiți un fotbalist, când zic fotbalist știți la ce mă refer, din echipa noastră, unul singur.
Dar atunci nu ne batea Bosnia(inca de doua ori) și nu faceam egal cu Cipru!Aveam ca adversari in grupe câte un„monstru” ca Olanda,Spania,Franța,Serbia,Norvegia...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.