OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Upgrade spectaculos în fotbalul românesc. Motivul pentru care Supercupa va avea 4 arbitri video!
0
Un oficial din Superligă, ales președinte al Uniunii Cluburilor Europene
0
Adio, Arena Națională! » SAGA Festival se întoarce la București: când are loc evenimentul
2
Eugen Neagoe, gata să revină pe bancă: „Discut cu un club foarte important”
4
Știri din fotbal internațional
Selecționerul Portugaliei: „Îl voi convoca pe Cristiano Ronaldo, dar cu o condiție”
0
Pe cine a ales Lamine Yamal pentru a defini cuvântul «aura»: „În fotbal, de exemplu, eu mă gândesc la el...”
0
Fostul campion mondial a venit cu o teorie după eliminarea Portugaliei de la CM: „L-au boicotat pe Cristiano Ronaldo”
0
Șoc înainte de Spania - Belgia! Clubul i-a interzis să joace în sferturile de finală ale Cupei Mondiale
0
Lifestyle
Eliminat de la Mondial, dar consolat de iubită într-o vacanță de lux » Starul din Premier League a uitat de fotbal
0
Iubita lui Yamal, mesaj viral înainte de Spania - Belgia » Vrea să vadă un alt bărbat pe gazon, nu pe starul Barcelonei: „Fă tot ce poți! Auzi? Absolut totul”
3
Andreea Bălan și Victor Cornea au dat nas în nas cu Novak Djokovic la Wimbledon: „Cel mai...”
2
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
Culisele războiului fratricid din PNL. Liniile roșii care au fost depășite: ...
Libertatea
Presa franceză, despre frații Pavăl după preluarea gigantului de retail ...
Adevărul
Se împlinesc 20 de ani de la Mondialul Italiei » 3 povești neștiute din ...
GSP SPECIAL
Harta secretă a Campionatului 2026 arată cât datorează fiecare națională ...
Libertatea
Aia a fost autobaza omule? Normal ca în deplasare ești mai retras, este la mintea cocoșului. Dar tu nu ai de unde sa ști asta. Craiova a jucat cum trebuia, mereu a vrut sa facă spectacol și a pierdut. Tot aud că fcsb a a fost la cârma, dar uitam căci Craiova a mai avut un 11m neacordat? Vezi meciul, apoi comentează. Craiova chiar a jucat exemplar. Sa câștigi un campionat trebuie sa faci asta, trebuie sa te maturizezi. A fost 2-0 sec și ciuda voastră învinge orice limita. Dati vina pe arbitri, dar uitați ca fcsb este o echipa de umplutură în campionat? Dacă se vrea performante trebuie antrenată de profesioniști, nu de patroni. CFR la fel a câștigat pe merit, de unde pana unde nemeritat și cu autobaza. Și Craiova a jucat bine la voluntari, și a luat bătaie, sau de câte ori nu a făcut asta. Dacă juca așa nimic nu o încurca, iar Craiova este una fin cele mai frumoase echipe de fotbal din țară alături de Farul. Fcsb are talent dar risipit cu vedete individualiste. Vedete ca azi merg ceas pe urma 3 meciuri nu schițează
da, franele au castigat cinic cu Argesul. Dar clar, fara nici o emotie. Au jucat la rezultat, i-au vanat ca pe niste ratuste. Ioanitoaia nu zice cum a castigat PSDU Craiova cu FCSB. Au bagat autobaza in poarta si le-au dat pe contraatac. Ce folos ca ai comentat toata viata fotbal si nu intelegi ca fotbalul se poate juca in multe feluri? Pentru ca de fapt ai o frustrare. Ce e virtute la unii, e vazut defect la altii.
Poti sa te ridici si dedesubt? Intreb pentru un prieten.
Echipa din Gruia maghiară până acum 10 ani? Unde trăiești băiete? Verși șovinism din tine ca un animal prost....
Mzm las-o in pace pe Dinamo. Despre morti numai de bine. Rip.
Cred ca exageram criticând CFR ca nu joaca frumos, ca nu entuziasmează. De cinci ani CFR joaca MAI BINE decât oricare alta echipa românească, va câștiga al 5-le-a titlu la rând. Sa fim serioși - cine joaca frumos la noi? Nimeni. Clujul măcar câștiga…
Degeaba acuzam, degeaba aratam cu degetul, nu poti sa castigi atatea meciuri daca nu marchezi. Daca marchezi, golul acela aduce spectacol. Stiu ca o sa spuneti ca mai sunt meciuri incheiate 0-0 spectaculoase. Totusi, CFR nu e intamplator campioana. Poti pacali fotbalul o data, dar nu 5 ani consecutivi. CFR e meritorie, desi anul trecut putea mai mult in cupele europene, macar grupele Europa League.
Stefanescu articolul este submediocru pentru ca indrazneste sa spuna adevarul despre infailibila echipa din Gruia maghiara pana acum vreo zece ani. Uite ca fanii CFR sunt la fel de scortosi ca si ai FCSB, echipa lor trebuie tot timpul numai laudata si mangaiata.
CFR-ul domnule Ioanitoaia face ai spectacol, ați uitat de acel 4-1 cu Fcsb din Gruia? Pe de alta parte e bine ca e bârfită și acuzată, dacă nu ar fi așa și ar sta toți impasibili, înseamnă vorba lui Mitica Dragomir, ca nu ai valoare. CFR Cluj are valoare, cea mai mare din România, de aceea e bârfită și acuzata... mai ales de la București
Basarab Panduru e stelist, nu stiu cat de relevanta e parerea lui pentru ceferisti (eu zic ca nu e). In rest fanii cred ca sunt impacati cu "compromisul" de a fi campioni si a juca mai putin spectaculos, dar eficient. Eu unul stiu ca sunt foarte impacat cu situatia curenta. Daca vreti e cumva la fel ca si orasul, care nu e un oras turistic, cu obiective interesante/atractive, dar e cel mai dezvoltat oras din Romania, cu cel mai alert ritm de crestere al PIB/capita (conform Comisiei Europene intre 2000 si 2018 a avut cel mai alert ritm de crestere din Europa), cele mai mari salarii medii (a intrecut si Bucurestiul in ultimii 2 ani conform Mercer - in special datorita procentului mai mare de IT-isti), cele mai bune universitati (UBB e constant pe locul 1 in Romania in topurile internationale), cele mai importante evenimente culturale (Untold, TIFF, Electric Castle). Si reuseste asta fara sa fie un oras spectaculos, dar e un oras eficient.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.