lefter_popescu
lefter_popescu  •  20 Ianuarie 2024, 21:17
Postat de tarnaveanu pe 20 Ianuarie 2024, 15:23

Șucu are nevoie de un antrenor, altfel investește degeaba. Bergodi e un antrenor decent, profesionist, dar nu îți poate aduce echipa la un nivel mai bun. Dacă are decență și vrea binele Rapidului ar trebui să renunțe, dar nu o va face, mereu găsește niște scuze ... I s-au adus jucători, a făcut el pregătirea de iarnă, ce mai vrea? Etapele următoare vor arăta dacă am dreptate sau nu.

Amice, cred ca e corect ce spui. Bergodi, de 20 de ani, se antrenează în România. Dacă era ceva de capul lui antrena în liga a II-a la el în Italia. E un antrenor fricos, previzibil , fără soluții tactice ( în timpul meciului precum Rednic) când echipa are momente de lancezeala. Mandorilini e cu mult peste și prin faptul ca e de actualitate venind din " cizma". PS- Iata un exemplu grăitor! In meciul de acasă cu U Cluj, Rapid a condus cu 2-0 . Bergodi nu a văzut ca scorul era norocos , în condițiile în care clujenii avusese 4 contraatacuri periculoase și numai neșansa a făcut sa nu se lase cu goluri. Or, dacă avea stofa de antrenor , la 2-0 introducea repede încă un fundaș central și încă un mijlocaș ca să menti scorul. El a dormit și clujenii au întors rezultatul. De acolo au inceput cele 6 meciuri in care Rapid a pierdut cel puțin 8-10 puncte. Sa vedem dacă reușește sa-i bata etapa viitoare pe Dinamo.

lefter_popescu  •  20 Ianuarie 2024, 20:57

Domnule Ioanitoaia, Bauza terminase " benzina "...de regula acesta după minutul 65 dispare din joc. Celalalt parea accidentat și ușor obosit. Era firesc sa fie înlocuiți. Mai grav , pt olteni, a fost faptul ca au căzut psihic , nerezistand presiunii teribile puse atât din tribune dar și din teren , fiind încet încet masați în ultimii 30-40 m de propria poarta. Și cum băieții lui Mititelu au dat doua goluri din șuturi norocoase și Rapid a înscris prin Onea un gol la fel de norocos pe o greșeală de poziționare a portarului. Meritul sau fiind ,( ca și la golul lui Albu) ca a " gasit coltul" .

anticenzuralasport
anticenzuralasport  •  20 Ianuarie 2024, 20:03
Postat de danglumetu pe 20 Ianuarie 2024, 18:53

hai sa-l ajutam pe ioanitoaia ca el nu s-a prins sau nu vrea sa spuna: lui chivulete i-au trebuit sase minute in care poate gasea ceva ca sa nu acorde 11m! are cineva alta explicatie?

Da ,eu !! 6 minute a fost necesare pentru editarea imaginii ! Din 12 camere s a dat filmarea doar de la o singura camera și aia după 6 minute !!! Ce motiv o avea televiziunile că atunci când VAR decide sa nu dea reluările desigur ,doar la unele meciuri ? Era mai de interes imaginile cu tribunele ,Feșnic ,fotbaliștii ?Apoi VAR nu a prezentat liniile la golul de 4-3...

anticenzuralasport  •  20 Ianuarie 2024, 19:58
Postat de Laspalmas pe 20 Ianuarie 2024, 19:00

Anticenzuro informatia discutata la Digi Sport 1 ca Negru nu a mai intrat in joc a fost gresita. In realitate Negru s-a lovit si a iesit pentru ingrijiri medicale dar s-a intors pe teren dupa 4 minute. Neatenti comentatorii nu au observat ca a revenit si i-au indus in eroare pe telespectatori. Intre care si pe tine.

Da-mi un singur argument pentru care reluările cu VAR sunt mai puține și mai slab calitativ decât erau înainte de VAR !!! Acum la întreruperea meciului se arată tribunele , jucătorii...înainte se dădeau reluări ...Vezi că a ieșit acum grecul și a spus ce era evident....Numai că- l crede ,,Mutu,,când spune că VAR căzuse și s a putut vedea doar cu o camera !

anticenzuralasport  •  20 Ianuarie 2024, 19:53

Ce mă ??? S a lovit ? Cumva și a dat cu stângul în dreptul său a fost lovit de adversar ???

ionmaria010540
ionmaria010540  •  20 Ianuarie 2024, 19:16

@danglumetu. Atentie, nu Chivulete a dictat penalty din camera VAR, a dictat Fesnic de pe teren. Asa scrie la regulament.